افزایش هشدار دهنده شمار انگلیسی های نیازمند کمک روانی

تهران – ایرنا – رویال کالج انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که شمار شهروندان درخواست کننده کمک برای نجات یافتن از افکار شوم خودکشی، از هنگام اجرای نخستین دوره قرنطینه سراسری در این کشور تاکنون سه برابر شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل؛ آدریان جیمز مدیر رویال کالج انگلیس پیش بینی کرد که با ادامه تعطیلی سراسری برای مهار ویروس کرونا، نظام درمانی این کشور با سونامی از مبتلایان به بیماری های روانی روبه رو شود.

روانپزشکان با طرح مساله سریز شدن  ظرفیت موسسات و بیمارستان های وابسته به نظام بهداشتی انگلیس، هشدار دادند که این کشور با همه گیری ناراحتی های روانی روبه رو شده است. نهادهای خیریه های فعال در حوزه بهداشت روان نیز با توجه به این پدیده، از دولت درخواست بودجه اضافه کرده اند

کارشناسان امور پزشکی پیش بینی می کنند با اجرای مرحله دوم قرنطینه در انگلیس در ماه های آتی، این کشور با افزایش ناگهانی ناراحتی ها و مشکلات روانی روبه رو شود.

براساس بررسی سازمان خیریه "بازنگری در بیماری های روانی"، شمار مراجعه کنندگان به تارنمای این نهاد برای دریافت حمایت و کمک برای مبارزه با افکار منفی منجر به خودکشی در ۶ ماهه نخست قرنطینه با رسیدن از ۸۰ هزار و ۲۹۸ مورد به ۲۳۲ هزار و ۲۷۱، سه برابر شده است.

کارشناسان بهداشت روان معتقدند که  تنهایی، بیکاری و فشار روانی پس از بیماری، به علت تعطیلی سراسری منجر به اوج گیری مشکلات و ناراحتی های روحی شده است.

سازمان اورژانس لندن نیز افزود که موارد اقدام به خودکشی و تلاش برای آن در یک سال اخیر ۶۸ درصد افزایش یافته است.

ده ها کارشناسان برجسته بهداشت روان انگلیس هشدار داده اند که تعطیلی سراسری در این کشور، منجر به بالارفتن سریع شمار موارد خودکشی، خودآزاری با مصرف نوشابه های الکلی و بدرفتاری خانگی خواهد شد.

روزنامه تلگراف چاپ لندن نیز بر اساس بررسی آمار حدود ۷۰۰ روانپزشک رویال کالج نوشت که ۶ تن از هر ۱۰ پزشک با موارد اضطراری بیشتری به نسبت دوره پیش از همه گیری کرونا رو به رو شده است.

دولت انگلیس از روز پنجشنبه (۱۵ آبان) محدودیت‌های جدیدی را به اجرا گذاشت تا آمار پرشتاب همه گیری کرونا را در این کشور مهار کند.  بر اساس مقررات این محدودیت‌های چهار هفته ای که دربرگیرنده تعطیلی تمام فروشگاه‌های غیر ضروری، مهمان‌خانه‌ها، غذاخوری‌ها و مراکز تفریحی است،  شهروندان باید تا حد امکان به دور کاری اهتمام ورزیده و در خانه بمانند.

انگلیس به شدت از شیوع ویروس کرونا متاثر شده، به گونه ای که تاکنون یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۹۷ شهروند آن به بیماری کووید – ۱۹ دچار شده و ۴۸ هزار و ۱۲۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان باخته‌اند.

با اینکه دولت انگلیس در هفته‌های گذشته با اجرای محدودیت‌های کرونایی در بخش های مختلف تلاش کرد تا از اجرای قرنطینه و تعطیلی سراسری پرهیز کند،  اما کارشناسان بهداشتی پیش بینی می‌کنند در صورت ادامه گسترش ویروس کرونا با این سرعت، آمار مبتلایان به حدود ۵۰ هزار مورد در روز، خواهد رسید.

اخبار مرتبط