۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84104540
۱ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران در باکو: اشغالگری و تجزیه طلبی خط قرمز برای ایران است

  باکو – ایرنا -  "سید عباس موسوی" سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: برای جمهوری اسلامی ایران اشغالگری و تجزیه طلبی خط قرمز است و همواره هم بر آن تاکید کرده است .

سفیر جمهوری اسلامی ایران به همراه مسوولان نهادهای وابسته به کشورمان امروز ( دوشنبه ) در روز گرامیداشت پرچم ملی در جمهوری آذربایجان طی مراسمی با حضور در خیابان شهدای باکو و با ادای احترام به پرچم های ملی دو کشور جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران و با اهدای شاخه های گل به مزار شهدا ، یاد آنان را گرامی داشتند.

  موسوی در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در این مراسم با  بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطوح هم به صورت اعلامی و هم به صورت اعمالی در کنار دولت  و ملت جمهوری آذربایجان ایستاده  و به این حمایت های خودش ادامه خواهد داد، افزود: امیدوارم با آزادی همه سرزمینهای اشغال شده شاهد یک آذربایجان یکپارچه و متحد و بزرگی باشیم و دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با صلح و دوستی در اوج همکاری در کنار هم قرار گیرند .

 سفیر ایران  گفت: ما معتقدیم که همه سرزمینهای اشغالی در قره باغ  همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند باید به جمهوری آذربایجان برگردد و البته خیلی خوب بود که این سرزمینها با صلح و گفت و گو برمی گشت.

 درگیری های نظامی نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان ششم مهر ماه گذشته در منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شده و به رغم سه بار توافق آتش بس با مساعدت میانجیگران بین المللی این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

  جمهوری آذربایجان اعلام کرد، در جریان این درگیری ها بیش از ۲۰۰ منطقه مسکونی در قره باغ را از اشغال نیروهای ارمنی آزاد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =