دومین خط معاینه فنی خودروهای سنگین در ایلام راه اندازی شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: خط دوم مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین با هزینه ۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی با حضور نماینده حوزه جنوبی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولان استانی در شهرستان آبدانان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، نورالله دلخواه روز دوشنبه در آیین افتتاح این مرکز به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور کاهش تصادفات و ارائه خدمات به کاربران جاده ای و جلوگیری از ورود ناوگان حوزه جنوب به مرکز استان جهت معاینه فنی خودروها این اداره کل اقدام به صدور مجوز تاسیس دومین مرکز معاینه فنی در شهرستان آبدانان نمود.

وی افزود: این مرکز در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و اعتباری افزون بر ۴۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تکمیل و احداث شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: به منظور ایمنی ناوگان حمل و نقل قبل از بارگیری مدیران فنی در شرکت های حمل و نقل کنترل های لازم از جمله صدور بارنامه و صورت وضعیت، سلامت خودرو، تکمیل مدارک راننده و زمان حرکت، نوع، ثقل و مهار بار را انجام می دهند.

دلخواه اضافه کرد: علاوه بر مراکز معاینه فنی پیش از حرکت، کلیه تجهیزات و امکانات خودروها برای اطمینان از سلامت خودرو توسط مدیران فنی شرکت ها بررسی می‌شود.

وی گفت: طبق بررسی بعمل آمده ۱۰ درصد از کل تصادفات جاده ای به علت نقص فنی خودروها رخ می دهد که میتوان با کنترل دقیق معاینه فنی خوردو ها ضمن کاهش حوادث رانندگی تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را کاهش داد.

بیش از سه هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین در استان ایلام فعالیت می کنند.

شهرستان ۶۰ هزار نفری آبدانان در ۱۷۰ کیلومتری جنوب ایلام واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها