رحمانی فضلی: پیشنهاد منع تردد خودرو در کلان شهرها از ساعت ۲۱ شب بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: طرح محدودیت فعالیت خودروهای عمومی و ممنوعیت تردد وسایط نقلیه شخصی از ساعت ۲۱ سه شنبه شب به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد که در صورت تایید و تصویب این ستاد این مصوبه به منظور حفظ جان شهروندان دربرابر خطر ابتلا به کرونا در تهران و کلان شهرهای کشور به اجرا در می آید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، افزود: طرحی در ستاد به عنوان محدودیت تردد خودروهای عمومی از ساعت ۲۰ و ممنوعیت رفت و آمد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ سه شنبه بیستم آبانماه مطرح که در جلسه امروز ابعاد قضیه، محاسن و معایب، هزینه‌ها و منافع آن بررسی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از فردا اسامی شهرهای جدیدی که باید محدودیت‌های بیشتری در آنها اعمال شود، اعلام خواهد شد و ساعات کار نیز از ساعت ۱۸ برای مشاغل سطح یک ممنوع می شود. 

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه این طرح را به ستاد ارائه می‌کنیم و ستاد هر تصمیمی بگیرد آن را اجرا خواهیم کرد، افزود: نیروهای نظامی، انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی همه در اجرای طرح ما را مثل بقیه دستگاه‌ها که کارشان را انجام می‌دهند، یاری می‌کنند.

وزیر کشور یادآور شد: با  مشارکت مردم و همکاری دستگاه‌های اجرایی امیدواریم بتوانیم بر این موضوع غلبه کنیم. برای هیچکس آمار روزانه فوتی‌ها و بستری‌ها خوشایند نیست و همه متاثر و متاسف هستیم. راه آن این است که از تمام تجربیات جهانی، ملی و دانش ما در زمینه مهار این ویروس استفاده کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از آغاز طرح غربالگری عمومی و افزایش تعداد تست در استان کرمانشاه به عنوان نخستین استان کشور خبر داد و گفت: رعایت پروتکل‌ها، انضباط و فاصله اجتماعی که در دو هفته گذشته به ۴۶ درصد رسیده بود، الان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده است.

وی گفت: بنای قرارگاه این است که از ظرفیت‌های همه مردم و همه جغرافیای کشور و ساختار اداری استفاده کنیم بر این اساس مقرر شد استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها و بخشداری ها چنین جلساتی را در قالب ستادهای استانی داشته باشند و اجرا مصوبات را به صورت دقیق پیگیری کرده و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش دهند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد کمیته های وابسته به ستاد ملی از باب هماهنگی و نظارت بر حسن اجرا که وظیفه قرارگاه است گزارش‌های هفتگی خود را به قرارگاه بفرستند و قرارگاه این گزارش‌ها را مورد رسیدگی و بررسی قرار دهد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از مسائل مهمی که در دو هفته گذشته به همت و کمک وزارت بهداشت، شخص دکتر نمکی و معاونین ایشان و روسای علوم پزشکی و همچنین بسیج درباره آن تصمیم‌گیری شد و فردا اولین استان کار را شروع می‌کند، موضوع غربالگری عمومی و افزایش میزان تست است.

وزیر کشور  اضافه کرد: ما مبنا را در طرح غربالگری عمومی محلات گرفتیم و بنابراین است که محلات تقسیم بندی شود. بسیج، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، بهداشت، هلال احمر، مساجد و مردم محل در این زمینه همکاری خواهندد داشت و همه امکانات در اختیار آنها قرار گرفته است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه این طرح از فردا در استان کرمانشاه بعنوان نخستین استان اجرایی خواهد شد، گفت: با اجرای این طرح قرار است دو امر اتفاق بیفتد؛ یک میزان مبتلایان کم شود و دوم میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد که این مستلزم غربالگری عمومی است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده و با همکاری خوب مردم یقینا می‌توانیم این موضوع را در زمان بندی مناسبی که وزارت بهداشت مشخص کرده انجام دهیم. تقاضای من از مردم این است که ضمن مراقبت از خود همکاری کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی یادآور شد: بر اساس گزارشی که امروز ارائه شد،  رعایت پروتکل‌ها و انضباط و فاصله اجتماعی که در دو هفته گذشته به ۴۶ درصد رسیده بود، الان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده که این نشان دهنده مشارکت و همکاری خوب مردم در این کار بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =