۱۵ طرح آموزشی در استان مرکزی آماده بهره‌برداری است

اراک - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۱۵ طرح آموزشی این استان ۲۲ آبان همزمان با سراسر کشور با حضور رئیس جمهوری به صورت برخط به بهره‌برداری می‌رسد.

«حسین محمدی»  عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۱ هزار و ۷۹۶ متر مربع با بهره‌برداری از این طرح‌ها به زیربنای آموزشی این استان افزوده می‌شود.

وی اظهار داشت:  ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مشارکتی، ملی و استانی برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده‌است.

وی ادامه داد: ۲۰ هزار و ۹۷۷ متر مربع محوطه سازی و یک هزار و ۶۴۴ متر مربع دیوارکشی برای اجرای از این طرح‌ها اجرا شده‌است.

وی افزود: تخریب و بازسازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک و آموزشگاه سردار سلیمانی اراک، ۱۲کلاسه استثنایی حاج تقوی سنجانی، تکمیل سالن ورزشی خیرساز حسن پور، سه کلاسه نوین کاشانی شهسواران و سه کلاسه شهداء روستای ویسمه این شهرستان از جمله طرح‌های آموزشی آماده بهره‌برداری استان مرکزی است.

محمدی ادامه داد: مدرسه ۶ کلاسه خیرساز روستای عقیل آباد اراک، تخریب و بازسازی مدرسه ابتدایی ۱۲ کلاسه شریعتی دلیجان، تخریب و بازسازی دبیرستان شبانه روزی سرای دانش دلیجان، تخریب و بازسازی هنرستان ۲۴ کلاسه طالقانی شازند، تکمیل مدرسه خیرساز ۱۲ کلاسه دامن افشان ۲ دلیجان، کتابخانه گلستان شازند، تخریب و بازسازی دبیرستان ۱۲ کلاسه پروین اعتصامی محلات و توسعه چهار کلاس در دبستان خلیج فارس محلات از دیگر طرح‌های استان مرکزی است که با حضور رئیس جمهوری به صورت برخط به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از یک هزار و ۵۵۰ طرح آموزشی، تربیتی و رفاهی روز بیست و دوم آبان ماه در سراسر کشور به صورت برخط با حضور رئیس جمهوری آغاز می شود.

۲۰۸ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۷ آموزشگاه با هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =