چاره‌جویی مقامات اروپایی برای یافتن راهی در برابر تروریسم

تهران- ایرنا- سران کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش و شماری از مقامات اتحادیه اروپا طی کنفرانسی ویدیویی راه‌ها و ابتکارات جدید برای مقابله با تروریسم را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، حملات تروریستی اخیر در فرانسه و اتریش نگرانی مقامات اروپایی را از گسترش دامنه این حملات به سراسر قاره سبز به دنبال داشته است. در همین راستا قرار است شماری از مقامات اتحادیه اروپا و سران آلمان، فرانسه و اتریش روز سه شنبه در کنفرانسی ویدیویی به چاره‌جویی برای مقابله با این معضل بپردازند.

خبرگزاری فرانسه امروز در گزارشی نوشت: «آنگلا مرکل» صدراعظم می خواهد روز سه شنبه با «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش، «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا و «شارل میشل» رئیس شورای اروپا یک کنفرانس ویدیویی درباره اقدامات مشترک علیه تروریسم برگزار کند.

مرکل این مطلب را امروز در جلسه هیئت رئیسه حزب حاکم دموکرات مسیحی آلمان (CDU) اعلام کرد. این موضوع همچنین قرار است روز جمعه در نشست مجازی شورای وزیران داخلی اتحادیه اروپا و نیز در نشست بعدی شورای اروپا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

رایزنی ها تحت تأثیر حملات تروریستی هفته های اخیر در شماری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و اتریش است. هفته گذشته، یک جوان ۲۰ ساله پیش از هدف گرفته شدن از سوی مأموران پلیس، چهار نفر را در وین کشت. شبه نظامیان گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند. در رابطه با این حمله پلیس آلمان در عملیاتی ویژه در چندین شهر این کشور آپارتمان ها و مغازه های مشکوک را مورد بازرسی قرار داد.

امروز همچنین «آنت ویدمان مواز» کمیسر ادغام دولت آلمان، در یک کنفرانس ویدیویی غیررسمی با موضوع تروریسم، با همکاران اتحادیه اروپا خود تبادل نظر کرد. وی پس از این نشست گفت: «تروریسم دشمن مشترک ما است، دشمنی با ارزشهای اروپایی ماست که باید قاطعانه از آن دفاع کنیم.»

ویدمن موز با بیان این که واکنش ها در برابر حملات وحشتناک چند هفته گذشته نشان داده اکثریت قریب به اتفاق مردم اتحادیه اروپا از این ارزش ها دفاع می کنند تاکید کرد: «تروریسم اسلامی هیچ ارتباطی با 'اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان' که در اتحادیه اروپا مسالمت آمیز زندگی می کنند، ندارد. اما کسی که به نفرت و تعصب بله بگوید و در کنار قاتلان باشد، در جامعه ما جایی ندارد. افراط گرایی و تروریسم در خاک اروپا جایی ندارند.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =