امام جمعه شیراز: تبیین بزرگ‌منشی پیامبر(ص) پاسخ به بی‌احترامی‌ها است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز عنوان کرد: بی‌ادبی به ساحت پیامبر (ص) در فرانسه باید بدون حرکت‌های افراط‌گونه و با همراهی سنی و شیعه در نشان دادن بزرگ‌منشی و رحمت پیامبر اسلام (ص) پاسخ داده شود.

به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با امام جمعه اهل سنت شیراز و اعضای هیأت امنا مسجد حضرت رسول اکرم (ص) ابراز کرد: همه امروز باید در منطقه خود مسئله مواسات و همدلی را دنبال کنند؛ چراکه اگر می‌خواهیم ویروس کرونا و حاشیه هایش که کسادی و تعطیلی کسب‌وکارها بوده از بین رود،  رسمش این است که بندگان خدا دست یکدیگر را بگیرند و به هم رحم کنند.

وی از امام جمعه اهل سنت شیراز درخواست کرد از طریق علمای مناطق خود و به زبانی نرم مردم را به کمک به همنوعان خود تشویق کنند.

امام جمعه شیراز اظهار داشت: برای مهار بحران کرونا و پیشرفت و تعالی اجتماعی خود باید موضوع یاری رسانی را به خوبی در جامعه تبلیغ کنیم و نشان دهیم امت پیامبر اکرم (ص) اعم از شیعه و سنی می‌تواند بحران‌های بزرگ را به‌خوبی مدیریت کند و پشت سر بگذارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه در کشورهای غیراسلامی صحنه‌هایی شبه‌جنگ برای به دست آوردن کالا و یا غارت فروشگاه‌های بزرگ رخ داده است، افزود: به لطف اسلام ما شاهد این اتفاقات نیستیم و برعکس، بذل و بخشش داوطلبانه مردم را می‌بینیم زیرا پیرو پیامبر رحمتیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha