فرماندار انزلی :با تفکر و نوآوری می توان مشکل اشتغال را رفع کرد

رشت-ایرنا-فرماندار انزلی راه برون رفت از تحریم های ناجوانمردانه را بهره گیری از امکانات بروز اعلام و تصریح کرد : امروزه که منابع اشتغال محدود تر شده است می توان با تفکر و نوآوری مشکل اشتغال و معیشت را رفع کرد . 

 به گزارش ایرنا ، اسماعیل میر غضنفری روز دوشنبه در جلسه معارفه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرستان بندرانزلی اظهار داشت : در دنیای کنونی انسانهای دارای اندیشه با بهره گیری از تکنولوژی می توانند معیشت خانواده خود را متحول کنند .

وی افزود : امیدواریم بتوان با استفاده از این امکانات،  نیازمندی های جامعه را در زمینه اشتغال بیشتر فراهم کرد. 

وی یکی از امتیازات دولت تدبیر و امید را با استفاده از توانمندی بانوان عنوان و تصریح کرد : بندر انزلی یکی از شهرستان های برتر استان در زمینه بهره گیری از توان مدیریتی بانوان بوده است.

میر غضنفری افزود: این شهرستان با جمعیت ۹۰ درصدی شهری در تولیدات کشاورزی با مشکل مواجه بوده و تنها شهرستانی است که بیشترین درصد عایدات آن در حوزه صید و صیادی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر بیشترین آسیب‌ها را در این حوزه متحمل شده است. 

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری های فی مابین ،  در مدت باقی مانده دولت تدبیر و امید بتوان این مشکلات را رفع کرد .

وی تصریح کرد:  شهرستان بندر انزلی از مقاصد گردشگری و توریست پذیر استان گیلان و کشور محسوب می شود اما امسال به لحاظ درآمد هتل داران و رستوران داران آسیب زیادی دیده است. 

وی محدودیت های ایجاد شده در زمان کرونا را دلیل عمده آسیب به اشتغال و معیشت مردم عنوان و تصریح کرد : این امر موجب شد ما کسر درآمد و عایدات مردم را شاهد باشیم و بیشترین مشکل حال حاضر معوق ماندن وام‌های کسب و کار است. 

وی با بیان اینکه رضایت مردم در اولویت کارهای دولت قرار دارد خاطر نشان کرد: این موضوع بعنوان یک اصل مطرح بوده و مسئولان نظام جمهوری اسلامی همواره در بیانات رسمی خود مردم را ولی نعمت خود دانسته اند. بزرگترین امتیاز انقلاب اسلامی متکی بودن به پشتوانه مردمی آن است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مردم سالاری دینی اشاره می‌کند. 

در پایان سمانه حسینی به عنوان معاونت جدید برنامه ریزی و توسعه شهرستان بندرانزلی معرفی و از تلاشهای طاهره تونگو قدردانی شد.

سمانه حسینی نوید متولد سال ۱۳۶۲ ، دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی، کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد روابط بین الملل است که طی حکمی از سوی ارسلان زارع استاندار گیلان به عنوان معاون برنامه ریزی و توسعه شهرستان بندرانزلی معرفی شد.

او پیش از این بخشدار مرکزی لاهیجان، سرپرست گروه برنامه ریزی و امور عمرانی، مشاور بانوان و خانواده فرمانداری لاهیجان، مسئول امور شهری و روستایی و مسئول ساماندهی سواحل لاهیجان بود.

شهرستان بندرانزلی با حدود ۱۴۵ هزار نفر جمعیت از مراکز مهم گردشگری و تجاری گیلان و شمال کشور است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها