۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 84104494
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

طالبان خواستار اجرای توافقنامه دوحه از سوی بایدن شد

تهران - ایرنا - گروه طالبان روز دوشنبه در اولین واکنش به شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و واگذاری قدرت به جو بایدن، اعلام کرد که توافقنامه صلح افغانستان را نه با ترامپ، بلکه با دولت آمریکا امضاء کرده است و باید همانطور اجرا شود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه از دوحه قطر، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امروز دوشنبه در این شهر گفت که اجرای توافقنامه ای که این گروه در ماه فوریه با دولت آمربکا در قطر امضاء کرده بود نباید تحت تاثیر شکست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آن کشور قرار گیرد.

وی در مصاحبه با این خبرگزاری ضمن تاکید مجدد بر اینکه پیروزی بایدن در انتخابات نباید بر اجرای این توافق تاثیری بگذارد، ابراز امیدواری کرد که  رئیس جمهوری جدید آمریکا به تعهدات آن کشور در توافقنامه قطر که زمینه خروج کامل نیروها از افغانستان را فراهم می‌کند، پایبند باشد.
نعیم اظهار داشت: «ما با دولت آمریکا توافق را امضا کردیم نه یک شخص؛ امیدواریم روندی که آغاز شده نه تنها تضعیف نشود بلکه تقویت نیز بشود».
وی با ادعای اینکه توافقنامه قطر به سود مردم افغانستان و مردم آمریکا است، گفت که این توافق نباید دستخوش تغییر قابل توجهی قرار گیرد و در همان حالتی که توافق شده باید اجرا شود.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در این خصوص افزود: "تغییرات داخلی در کشورها همواره صورت می گیرد. اما امید ما این است که این تغییرات تأثیر مثبتی بر کشور ما بگذارد و تأثیر منفی خاصی نداشته باشد."

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =