شرکت آمریکایی از آزمایش موفق واکسن کرونا خبر داد

تهران – ایرنا – تحلیل‌های اولیه نشان می‌دهد که اولین واکسن کووید – ۱۹ ساخت شرکت آمریکایی فایزر می‌تواند بیش از ۹۰ درصد افراد را از ابتلا به کووید – ۱۹ مصون کند؛ این شرکت آمریکایی دور روز بعد از اعلام شکست دونالد ترامپ در انتخابات، نتیجه آزمایش های موفقیت آمیز خود را اعلام کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از بی‌بی‌سی، شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بایون‌تک با اعلام روزی عالی برای علم و انسانیت خبر دادند که واکسن این دو شرکت روی 43 هزار و 500 نفر در شش کشور آزمایش شده و هیچ گونه نگرانی در زمینه سلامت و ایمنی مرتبط با آن مشاهده نشده است. 

خبر موفقیت آمیز بودن واکسن شرکت فایزر، در مدت کوتاهی به یکی از مهم ترین اخبار رسانه های جهان تبدیل شد.
این دو شرکت قصد دارند برای تائید استفاده واکسن تا پایان ماه جاری میلادی درخواست دهند. 
دهها واکسن مختلف در مراحل پایانی آزمایش قرار دارد، اما این اولین واکسن است که نتایجی را نشان داده است. 
این روش از یک رویکرد کاملا آزمایشی استفاده می کند که شامل تزریق بخشی از کد ژنتیکی ویروس است تا به سیستم ایمنی بدن آموزش داده شود.

گزارش رسانه ها حاکی است اعلام خبر موفقیت آمیز بودن این واکسن، بر بازارهای جهانی تاثیر داشته و موجب رشد  بازارهای بورس در جهان شده است..

دو شرکت سازنده قصد دارند درخواست صدور مجوز کنند که تا آخر ماه میلادی جاری از این واکسن استفاده شود. با اینکه نتیجه اولیه بر اساس جمعیت کمی بوده اما این دو شرکت مدعی هستند که تا حدود دو هفته دیگر اطلاعات‌شان به حدی می‌رسد که درخواست مجوز کنند.

در جهان بیش از 50 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده اند و بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر هم جان‌باخته‌اند.
فایزر اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۰ پنجاه میلیون و در سال ۲۰۲۱ تا ۱/۳ میلیارد دُز واکسن را در تمام دنیا عرضه خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =