آمار متقاضیان مجوز سقط جنین درمانی در آذربایجان‌شرقی کاهش یافت

تبریز - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی با اشاره به کاهش آمار متقاضیان صدور مجوز سقط جنین درمانی در استان، گفت: در نیمه اول امسال ۱۷۷ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند.

دکتر علی صفایی فرد روز سه شنبه در گفت و گویی با اشاره به مراجعه ۱۷۷ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی در سال جاری، اظهار کرد: از این تعداد برای ۱۲۹ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که برای ۱۲۴ نفر مجوز سقط صادر شده بود، چهار درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در شهریور ماه امسال نیز از ۳۳ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۷ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

صفایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳۹۰ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۲۷۷ نفر مجوز سقط صادر شده است.

از جمله خدماتی که در سازمان پزشکی قانونی بدون نامه مرجع قضایی ارائه می شود، صدور مجوز سقط درمانی است.

صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌، برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

بر همین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی در کشور مراجعه می کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته برای آنان مجوز سقط صادر می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha