آندوسکوپی اطفال برای نخستین بار در استان اردبیل انجام شد

اردبیل- ایرنا- آندوسکوپی اطفال با تامین نیروی متخصص و امکانات لازم و نیز با خرید تجهیزات لازم برای نخستین بار در بیمارستان بوعلی شهرستان اردبیل انجام شد.

فوق تخصص گوارش اطفال روز دوشنبه در مصاحبه با ایرنا، با بیان این که هم‌اینک تمامی موارد مربوط به تشخیص و درمان بیماری‌های گوارشی کودکان در بیمارستان بوعلی اردبیل انجام می‌شود، گفت: پیش از این برای انجام مطالعات لازم و نبود دستگاه آندوسکوپی، تجهیزات و نیروی تخصصی، بیماران به سایر استان‌ها اعزام می‌شدند.

دکتر علی مردی افزود: با توجه به افزایش مراجعان بیماری‌های گوارشی اطفال در سطح استان و مراجعه ۱۰ الی ۱۵ درصد کودکان به بیمارستان به دلیل مشکلات گوارشی، نیاز به دستگاه آندوسکوپی احساس می‌شد که با پشتیبانی مسئولان دانشگاه تهیه و تامین شد.

وی با اشاره به توقف اعزام بیماران گوارشی کودک به استان‌های مجاور در پی تمین دستگاه آندوسکوپی کودکان در استان اردبیل بیان کرد: این دستگاه از نظر کیفیت و اندازه اسکوپ جزو مجهزترین دستگاه‌های آندوسکوپی اطفال در شمالغرب کشور بوده و کمترین آسیب را به دستگاه گوارش وارد می‌کند.

رئیس بیمارستان بوعلی اردبیل و فوق تخصص عفونی کودکان نیز گفت: تاکنون سه مورد آندوسکوپی اطفال توسط پزشک فوق تخصص گوارش اطفال با موفقیت در اردبیل انجام شده است.

دکتر منوچهر براک افزود: برای خرید، نصب و راه‌اندازی این دستگاه و تجهیزات و امکانات جانبی آن، حدود ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: این دستگاه در موارد تشخیص و درمان بیماری‌های گوارشی مانند خارج کردن جسم خارجی و مواد سوزاننده و سایر مشکلات گوارشی کاربرد داشته و با وجود این دستگاه از اعزام بیماران به سایر استان‌ها و صرف هزینه های بالا جلوگیری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =