فرماندار: بیش‌از ۱۲۰۰ بیمار و ۶۶ فوتی کرونا در خاش به ثبت رسید

زاهدان - ایرنا - فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای شیوع و همه‌گیری بیماری ویروسی کرونا در این شهرستان تا صبح امروز/دوشنبه/ یک هزار و ۲۳۴ مورد بیماری مثبت کرونا و ۶۶ مورد فوتی ناشی از این بیماری در شهرستان خاش به ثبت رسیده است.

 به گزارش ایرنا صاحب‌گل صالحی در نشست اعضای ستاد مبارزه با کرونای خاش افزود: هم اینک در این شهرستان وضعیت قرمز کرونایی اعلام و ممنوعیت های لازم اعمال می شود.
وی بیان کرد: فقط در آبان ماه ۱۶ مورد فوتی داشته ایم و از شهریور تا مهر و آبان شاهد افزایش سه برابری مبتلایان بوده ایم.
رییس شبکه بهداشت و درمان خاش نیز با اشاره به اینکه ابتلای خوشه ای به بیماری کرونا در این شهرستان در شهریور، مهر و آبان اتفاق افتاده است گفت: به دلیل اینکه افراد جوان فاقد علامت در مراکز تجمعی به بیماری مبتلا شده ولی علامتی نداشته اند بیماری را به والدین و اطرافیان شان منتقل کرده اند.
دکتر رضا کرد افزود: این بیماری ویروسی درمان و واکسن ندارد، بنابراین تاکید ما بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.
برگزاری مراسم تجمعی عزا و عروسی و دورهمی های خانوادگی و دوستانه و تفریحی در این شهرستان ممنوع بوده و علاوه بر تعطیلی دو هفته ای مدارس و دانشگاهها و ممنوعیت فعالیت گروه های سه و چهار متخلفان صنفی که در آنها پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود تعطیل خواهند شد، البته ادارات تعطیل نیستند ولی حضور کارکنان بیمار در محل کار ممنوع است و ضدعفونی معابر با همکاری شهرداری ها و سپاه و ارتش در خاش انجام می شود.
تشکیل گشت های مشترک با حضور سپاه و انتظامی و ادارات اصناف و بهداشت و صنعت و معدن و تجارت همه روزه بایستی انجام و هشدارهای لازم در سطح شهر و مساجد ارائه شود تا مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =