حدود ۲۹ هزار راس دام قاچاق در مرزهای آذربایجان‌غربی کشف شد

ارومیه- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: ۲۸ هزار و ۶۲۵ راس دام قاچاق به ارزش ۸۵۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال طی هفت ماه گذشته توسط ماموران این نهاد در مرزهای استان کشف شد.

سردار یحیی حسین خانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جهش تولید، نظارت و کنترل مداوم مرزبانان بر نوار مرزی بیشتر شده و تلاش آنان در حراست از کیان مقدس ایران اسلامی به صورت جهشی افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: مقابله با قاچاق احشام از جمله مهمترین برنامه های فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی بوده که در این راستا، امسال بیشترین میزان کشفیات دام قاچاق در مرزهای استان صورت گرفته و این روند همچنان ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: در کنار جلوگیری از قاچاق احشام، ۲۲ نفر نیز دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

سردار حسین خانی ادامه داد: مرزبانان در همه شرایط جغرافیایی و نامساعد جوی و با استفاده از آخرین امکانات الکترونیکی و اپتیکی از کیان اسلامی حراست می کنند تا امنیت پایدار را در مرزهای استان برقرار کنند.

به گزارش ایرنا طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران درآذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلو متر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلو متر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلو متر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلو متر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =