فرماندار ساوه: اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا بر همگان واجب است

ساوه - ایرنا- فرماندار ساوه گفت: مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و قرارگاه پدافند زیستی حاصل همفکری و کار کارشناسی و اجرای آن برای همه آحاد جامعه و اشخاص حقوقی واجب است.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» روز دوشنبه در نشست هماهنگی قرارگاه جهاد، سلامت و بهداشت شهرستان ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با کرونا باید فصل الخطاب همگان باشد و در ساوه نیز 
کسی حق ندارد مصوبات را به نفع خود تفسیر کند.
وی با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی و ستادهای استانی مقابله با کرونا پس از ابلاغ بر همگان لازم الاجرا است، تاکید کرد:
تصمیم‌گیری در ستاد مبارزه با کرونا سلیقه‌ای نیست و حاصل ساعت ها مشورت و کار کارشناسی است از این رو نگاه سلیقه ای به نحوه اجرای مصوبات را از هیچ کسی نخواهیم پذیرفت.

فرماندار ساوه اظهار کرد: تردد غیرضروری افراد در سطح شهر یکی از عوامل افزایش شمار مبتلایان به کرونا است و انتظار داریم شهروندان در این خصوص با رعایت پروتکل های بهداشتی و در خانه ماندن به کاهش زنجیره شیوع کمک کنند.

وی تاکید کرد:لازم است با آموزش، اطلاع رسانی و نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی حساسیت مردم برای حفظ سلامت و ایمن ماندن از سرایت ویروس کرونا اقدامات شایسته ای انجام شود.

میرزایی گفت: کاهش تراکم جمعیت در شهر تضمین گر سلامت مردم است و در همین راستا با مصوبه قرارگاه پدافند زیستی شهرستان ساوه تصمیم به اجرای طرح محدودیت در ترددهای درون شهری گرفته شد که مسأله ای لازم الاجرا است و با متخلفین برخورد قانونی می شود.
فرماندار ساوه همچنین اقناع سازی جامعه و افزایش حساسیت در شهروندان را در کنار اعمال انضباط اجتماعی دارای کارکردهای مهم برای کاهش شیوع کرونا در جامعه دانست.

وی افزود: زیرساخت های درمانی ساوه پاسخگوی نیاز شهرستان در مواقع بحران نیست و باید با مدیریت مناسب و در نظر گرفتن امکانات و ظرفیت های موجود، تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرایت بیشتر ویروس در بیمارستان‌های شهرستان با کمک سایر ارگان های دست اندرکار اتخاذ کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه نیز در این نشست اظهار داشت: از فردا (بیستم آبان) تمام صاحبان مشاغل گروه های اعلام شده غیر از اصناف محاز باید از ساعت ۱۸ غرفه های خود را تعطیل کنند. 
سرهنگ «علی اکبر عیسی آبادی» اعمال محدودیت‌های شدیدتر را گامی مهم برای مدیریت بهتر مقابله با شیوع بیماری کرونا در جامعه دانست و افزود: علاوه بر تعطیلی کسب و کارهای غیرضروری از ساعت ۱۸ هر روز، از تاریخ بیستم آبان به مدت یک ماه طرح ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 با هدف جلوگیری از برپایی دورهمی های شبانه خانوادگی و قطع زنجیزه انتقال ویروس کرونا اجرایی خواهد شد.
وی افزود: باید فرهنگ زندگی با کرونا در جامعه پیاده‌سازی و اجرا شود تا نیازی به برخورد سلبی و جریمه برای افراد متخلف نداشته باشیم.

سرهنگ عیسی آبادی ضمن درخواست از مردم برای همکاری در اجرای طرح های مذکور، تاکید کرد: پلیس در اجرای قانون و جریمه افراد متخلف بدون اغماض طبق اعلام ستاد ملی عمل خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =