۵۴ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: از ابتدای عملیاتی شدن طرح پرداخت تسهیلات به اقشار و گروه‌های آسیب دیده از کرونا در استان تاکنون ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به این افراد پرداخت شده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان خراسان جنوبی، توجه ویژه بانک‌ها به استان در پرداخت تسهیلات کرونایی را خواستار شد.

وی با تشکر از ۱۰ بانک عامل استان برای همراهی در پرداخت تسهیلات کرونا تصریح کرد: اعطای تسهیلات ویژه به آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا یکی از مهمترین اقدامات دولت در شرایط موجود و در راستای حمایت از اقشار خاص است.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در پرداخت تسهیلات کرونایی مشکلاتی وجود دارد، تمدید قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی را تا پایان سال جاری خواستار شد.

وی اظهار داشت: اختصاص تسهیلات به آن دسته از واحدهایی که خویش فرما بوده و به صورت یک نفره مشغول کار هستند نیز باید تحقق پیدا کند.

عابدی گفت: افزایش دوره تنفس تسهیلات کرونا از ۲ ماه به ۶ ماه، همچنین افزایش زمان پرداخت تسهیلات از ۲۴ ماه به ۳۶ ماه از دیگر درخواست‌های استان از شبکه بانکی کشور است.

وی افزود: آنچه انتظار داریم، تمدید مهلت پرداخت تسهیلات تا پایان سال جاری، بازگشایی مجدد سامانه کارا برای ثبت‌نام متقاضیان و کاهش نرخ سود تسهیلات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی ایجاد تغییراتی در برخی رسته‌های اعلام شده و مشاغل مرتبط با رسته‌ها برای بهره‌مندی اقشار و گروه‌های بیشتر از این تسهیلات را نیز خواستار شد.

این نشست به منظور بررسی راهکارهای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا برگزار و مقرر شد موارد عنوان شده در قالب درخواست مکتوب با امضای شخص استاندار از دو حوزه بانک مرکزی و معاون اول رییس جمهوری پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =