مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف در کهگیلویه و بویراحمد آغاز  شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش زنان امروز دوشنبه در شهر یاسوج مرکز این استان آغاز شد. 

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات در کشور و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط کرونایی به صورت زنده (آنلاین) بوده و سپس داوری می شوند. 

وی افزود: صدیقه دیورخش در رشته حفظ ۲۰ جز، ناهید اژدری در رشته حفظ کل و فاطمه بستام نیز در رشته قرائت ترتیل با یکدیگر رقابت کردند. 

مسابقات بخش مردان نیز در کهگیلویه و بویراحمد به صورت ضبطی برگزار خواهد شد. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زمان برگزاری مسابقات بخش مردان ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۹ و مکان آن نیز صداوسیمای  مرکز استان است. 

حجت الاسلام جنتی پور عنوان کرد: مسابقات بخش مردان آذرماه امسال از طریق شبکه ملی قرآن و معارف سیما پخش و با حضور داوران مطرح کشور داوری خواهند شد. 

وی ابراز داشت: نمایندگان شرکت کننده از کهگیلویه و بویراحمد در این مسابقات ۶ نفر شامل سه مرد و سه زن و رشته های آنان نیز حفظ کل،  حفظ ۲۰ جز، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و دعاخوانی است. 

حجت الاسلام جنتی پور گفت: کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم برای برگزاری مطلوب این مسابقات در هر ۲ بخش مردان و زنان را دارد و با  تمهیدات انجام شده به بهترین نحو ممکن برگزار می شوند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =