شکارچیان غیرمجاز در کامیاران دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست کامیاران گفت: دو گروه متخلف شکار و صید غیرمجاز توسط محیط بانان این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

مهدی رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محیط بانان این اداره در جریان گشت و کنترل زیستگاه های کامیاران دو گروه متخلف را که مبادرت به صید شش قطعه سهره طلایی کرده بودند، دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: از این متخلفان علاوه بر سهره ها، شش عدد قفس و دو رشته تور زنده گیری پرندگان نیز کشف و ضبط شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کامیاران یادآور شد: پرونده این متخلفان برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

رستمی از هم مردم خواست برای حفاظت و صیانت از این موهبت‌های الهی با مجموعه حفاظت محیط زیست و محیط بانان همکاری لازم را داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی با شماره آنلاین ۱۵۴۰ حیات وحش کردستان اطلاع دهند.

شهرستان کامیاران دارای مناطق و اکوسیستم‌های با پتانسیل بالایی است و به لحاظ تنوع زیستی و گونه های گیاهی یکی از مناطق غنی استان کردستان محسوب می‌شود.  

منطقه حفاظت شده شاهو با قله های بلند مانند پیر خدر نمونه از این زیستگاه هاست که گونه های شاخص کل و بز، خرس قهوه ای، پلنگ، گرگ، روباه، خوک و پرنده‌های همچون عقاب طلایی، کرکس مصری، سارگپه، کبک معمولی، بلدرچین، کبک چیل و جی جاق را در خود جای داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =