۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84104323
۱ نفر

برچسب‌ها

انهدام باند ۴ نفره سارقان حرفه ای توپی زن

تهران-ایرنا- رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۳ تن از اعضای باند ۴ نفره سارقان توپی زن خبر داد و گفت: متهمان تا کنون به ۵ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» روز دوشنبه گفت: بیست و چهارم شهریور ماه پرونده‌ای با موضوع دستگیری ۳ سارق منزل که حین فرار از صحنه سرقت توسط ماموران گشت کلانتری ۱۴۷ گلبرگ دستگیر شده بودند برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه چهارم توضیح داد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، ۳ متهم دستگیر شده به نام های کامران، سیاوش و سیامک در پشت بام خانه ای در محدوده نارمک در حال فرار بودند که گشت کلانتری به آنها مظنون می شود و پس از دستگیری آنها در بازرسی وسایل همراهشان اموالی از قبیل ساعت زنانه و مردانه، بدلیجات، چند جفت کتانی، چند عدد کلاه نقابدار، دستبند تسبیح طلا، دسته xbox ، عینک، دیلم، پیچ گوشتی، انبر قفلی، لوله آهنی کشف می کنند.

وی عنوان کرد: متهمان در اظهارت اولیه معترف شدند، سرقت را قبول داریم و اولین سرقتی بود که انجام دادیم که توسط ماموران کلانتری دستگیر شدیم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با دستگیری متهمان مال باخته اموال سرقتی شناسایی و به پلیس آگاهی دعوت شد و با شناسایی برخی از اموال مسروقه بیان داشت، سارقان دستگیر شده درب های طبقه اول و دوم ساختمان مسکونی آنان را تخریب کرده اند.

کارآگاه مجیدی با اشاره به اینکه مالکان طبقه اول و دوم نیز شناسایی و برای مشاهده اموال دعوت شدند، افزود: در ادامه با توجه به عدم شناسایی سایر اموال مکشوفه توسط شاکی، احتمال می رفت که متهمان سرقت های دیگری در همان شب انجام داده اند، که با بررسی سوابق پرونده های ارجاعی به پایگاه شاکیانی که منزلشان در محدوده کلانتری ۱۴۷ گلبرگ مورد سرقت قرار گرفته بود به پایگاه دعوت و اموال به آنها نشان داده شد.

این مقام پلیسی ابراز داشت: یکی از شاکیان بخش دیگری از اموال شامل دو عدد ساعت رولکس زنانه مقداری بدلیجات متعلق به دخترش و یک عدد کلاه نقابدار متعلق به پسرش را از میان اموال مکشوفه از متهمان شناسایی و در اظهارات خود بیان داشت، غیر از این اموال مقدار زیادی البسه نیز در همان شب سرقت شده است که جز این اموال نمی باشد .

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان به حضور نفر چهارمی در این سرقت ها پی بردند که در زمان دستگیری وی دستگیر نشده است و سایر اموال در اختیار وی باقی مانده است، افزود: با بررسی پرونده های گذشته مشخص شد که سال گذشته نیز همزمان دو واحد آپارتمان به همین شیوه سرقت شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: از متهمان مجددا بازجوئی و تا کنون به ۵ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: متهمان با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۱۵ تهران برای دستگیری متهم چهارم پرونده و کشف سایر جرائم احتمالی و جزئیات پرونده ها در اختیار این پایگاه قرار دارند.

کشف ۳۵ فقره موبایل قاپی در تهران 

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی موبایل قاپ که با همکاری پسر عموی‌اش ۳۵ فقره سرقت مرتکب شده‌بود، خبر داد . 

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت : در پی افزایش چند فقره قاپ زنی در محدوده سرکلانتری سوم، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه سوم پلیس آگاهی در مهر ماه طرحی گسترده با همکاری کلانتری های تابعه اجرا کردند.

وی توضیح داد: با افزایش گشت زنی های انتظامی به ویژه نقاط آسیب پذیر، کارآگاهان به راکب و ترک نشین موتورسیکلتی در گشت زنی های انتظامی مظنون می شوند که راکب موتورسیکلت به محض مشاهده خودروی پلیس، از محل متواری و پس از دقایقی تعقیب و گریز در نهایت ترک نشین در خیابان مطهری به هویت امیر دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال می یابد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه در بررسی سوابق متهم مشخص که وی سابقه دار بوده و پیش تر به جرم سرقت و گوشی قاپی دستگیر شده است، اضافه کرد: کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی رد پای وی را در چند فقره سرقت اخیر کشف و متهم که چاره ای جز به اعتراف نداشت به ۳۵ فقره سرقت با همدستی پسر عموی اش به نام نادر اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در بازجوئی های پلیسی منکر اطلاع از محل سکونت پسرعمویش می باشد، گفت: با هماهنگی های قضائی تا کنون ۲۷ تن از مال باختگان شناسایی و امیر را به عنوان یکی از سارقان معرفی کرده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهم دوم پرونده ادامه دارد.

کشف ۱۹ بطری آب معدنی حاوی تریاک 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از دستگیری یک زوج قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک در ۱۹ بطری آب معدنی خبر داد. 

سرهنگ "عبدالوهاب حسنوند" گفت: با دریافت گزارش مردمی و رصدهای اطلاعاتی مبنی بر اینکه یکی از قاچاقچیان مواد مخدر قصد دارد مقداری مواد مخدر از استان های شرقی کشور خریداری و به شهر تهران منتقل کند، بررسی موضوع در اختیار ماموران پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: در ادامه تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم با همکاری همسرش تحت پوشش مسافرت خانوادگی با استفاده یک دستگاه خودروی سواری محموله مواد مخدر را تهیه و پس از گذشتن از استان هرمزگان به شهر تهران منتقل خواهد کرد. 

سرهنگ حسنوند گفت: با تکمیل رصد های اطلاعات و تحقیقات پلیسی، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور دستگیری و جلب متهمان اخذ شد و تیمی از ماموران پایگاه نهم به شهرستان " رودان" از توابع استان هرمزگان اعزام شدند.

وی افزود: با همکاری مشترک پلیس شهرستان رودان محورهای مواصلاتی به شهرستان رودان کنترل و خودروی متهمان شناسایی و ماموران اعزامی موفق شدند در عملیاتی مشترک خودروی سواری متهمان را متوقف و این زوج قاچاقچی را دستگیر کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، افزود: در بازرسی از خودرو متهمان ۱۹ بطری آب معدنی حاوی تریاک در مجموع به وزن ۲۰ کیلو کشف شد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: متهمان به مقر پلیس منتقل و پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

کشف ۳۳ دستگاه خودروی سرقتی و تحت تعقیب 

فرمانده یگان امداد از کشف ۱۶ دستگاه خودرو مسروقه و ۱۷ دستگاه خودرو تحت تعقیب همچنین یک دستگاه موتور سیکلت مسروقه در ۴۸ ساعت گذشته توسط نیروهای این یگان خبر داد. 

سرهنگ " دلاور القاصی مهر" گفت: نیروهای یگان امداد فاتب متشکل از واحد های گشت موتورسوار و خودرویی و نیروهای پاس پیاده با اعزام به کلانتری های سطح شهر در برقراری امنیت کلانشهر تهران نقش به‌سزایی داشتند.

وی افزود: ماموران پس از راه اندازی چندین واحد تخصصی گشت زنی و انجام گشت های انتظامی به صورت همزمان در سطح شهر موفق شدند تعداد ۱۶دستگاه خودرو مسروقه ، ۱۷ دستگاه خودرو تحت تعقیب، یک دستگاه موتور سیکلت مسروقه را در کمتر از ۴۸ ساعت کشف و دستگیر کنند.

فرمانده یگان امداد در بیان جزئیات یکی از کشفیات بیان داشت: با دریافت خبری مبنی بر تردد یک دستگاه خودرو سواری پژو مسروقه در بزرگراه قم به تهران ماموران سریعا مسیر تردد خودرو را مسدود و موفق شدند در یک عملیات پلیسی خودرو را متوقف و راننده آن را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: با انجام تحقیقات اولیه متهمان پرونده برای سیر مراحل قانونی به پلیس‌های تخصصی تحویل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha