رئیس فدراسیون: تعلیق جودوی ایران فرصتی برای رشد این ورزش شد

کرمان - ایرنا - رئیس فدراسیون جودو گفت: از تعلیق جودو برای فرصت رشد این ورزش استفاده کردیم و طی یکسال گذشته تعداد ورزشکاران جودو از ۶۰ هزارنفر به ۹۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایرنا، آرش میر اسماعیلی روز دوشنبه در مجمع انتخاباتی هیات جودو استان کرمان افزود: از شهریور سال گذشته درگیر مساله ناعادلانه ای شده ایم و با کمک دست های پنهانی تعلیق ظالمانه ای بر ضد جودوی ایران اعمال شد، اما با همت و روحیه همه شما همانطور که سالها تحریم بودیم، در کنار همدیگر توانستیم افتخارات بزرگی را بوجود آوردیم.

وی تصریح کرد: با اقداماتی که به کمک تمامی اهالی رشته ورزشی جودوی کشور انجام شد،  فدارسیون جودو جزو فدراسیون های برتر در بحث وروزش های همگانی و قهرمانی شده است.

رئیس فدراسیون جودو تاکید کرد: کسانی ما را تحت فشار قرار دادند و تعلیق کردند و خواستند حقانیت ما را زیر سوال ببرند، اما ما همه کنار هم بودیم و تنش ها و اختلاف سلیقه ها را کم  کردیم .

وی با بیان اینکه جودو در ایران زنده است اظهار داشت: دست های پشت پرده ای علیه ما در دادگاه شهادت دادند، اما به لطف خدا سعی کردیم این چالش را مدیریت کنیم و بدنبال حقانیت جودوی ایران باشیم و برنامه ها را متوقف نکردیم.

میر اسماعیلی ادامه داد: برخلاف انتظارات تا امروز با همه لابی های بین المللی و اعمال قدرت طرف مقابل پیروز نشده است و در روزهای آینده تیم حقوقی فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان به طور یکصدا در کنار یکدیگر می جنگند.

وی تاکید کرد: عده ای در داخل و خارج ازایران سعی دارند تمرکز ما را از برنامه های داخلی بگیرند، اما ما همه برنامه ها را با هم جلو بردیم و افزایش جمعیت جودوکار را داشتیم که افتخار بزرگی است.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: این بیماری ورزش در جهان و کشور را زمینگیر کرد، اما ما با تغییر برنامه ها از فرصت ها استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: کلاس های آموزشی و داوری را در فضای مجازی برگزار کردیم و به زودی مسابقات قهرمانی کشور با شرایط جدید و به صورت منطقه ای انجام می شود.

وی با اشاره به انتخابات هیات رئیسه جودوی کرمان تصریح کرد: امروز این انتخابات با کمترین تنش برگزار شد و تاکید و سفارش ما از جامعه جودو در استان و کشور این استکه با اتحاد و همدلی و کم کردن اختلاف سلیقه ها، ورزش جودو را پیشرفت دهند.

میراسماعیلی بیان کرد: هرچند ما از کم توجهی به ورزش های غیر فوتبالی گلایه داریم، اما نباید بیکار نشست و دست روی دست گذاشت و باید با جنگندگی و تلاش فعالیت ها را ادامه داد و برای سرکشی به شهرستان ها و روستاها برویم تا نقاط ضعف و مشکلات را مشاهده کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های معدنی و صنعتی استان کرمان افزود: اگر شرکت و صنایع معدنی بخواهد در ورزش جودو کار کند، آمادگی حضور در آن باشگاه را داریم.

مجمع انتخاباتی هیات جودوی استان کرمان با شرکت مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در محل تالار پالیز کرمان برگزار شد و امیر محمدی با کسب اکثریت آرا به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات جودوی استان کرمان انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =