۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84104292
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مراکز خرید زعفران در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: تعداد مراکز خرید حمایتی محصول زعفران در این استان به ۱۰ مرکز افزایش یافت.

ایرج ناصری مقدم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خرید محصول از امروز از ۶ مرکز خرید در شهرستان‌های مشهد، تربت‌حیدریه، گناباد، تربت‌جام، سبزوار و کاشمر به ۱۰ مرکز افزایش یافت.

وی ادامه داد: بر این اساس از امروز خرید زعفران در مراکز نیشابور، رشتخوار، زاوه و تایباد نیز آغاز شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه محور و هدف اصلی خرید حمایتی زعفران، حمایت از زعفرانکاران خُرد است گفت: در این راستا سقف خرید زعفران از هر زعفران‌کار تا ۱۰ کیلوگرم است.

وی افزود: محصول امسال در دو سطح پوشال مرغوب به ازای هر کیلوگرم ۱۱۰ میلیون ریال و نگین به ازای هر کیلوگرم ۱۳۰ میلیون ریال خریداری می‌شود.

خرید حمایتی زعفران از سوی سازمان تعاون روستایی به نمایندگی از وزارت جهادکشاورزی از روز چهارشنبه هفته پیش در خراسان رضوی آغاز شده است.

پارسال سطح زیرکشت زعفران در خراسان رضوی بیش از ۸۷ هزار و ۹۰۰ هکتار بود که از این سطح بیش از ۳۲۰ تن محصول برداشت شد. امسال نیز ۹۲ هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت که میزان برداشت آن وابسته به شرایط آب و هوایی است.

۱۲۹ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha