دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای تحت تعقیب چند استان توسط پلیس آگاهی تهران

تهران-ایرنا- رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبردار حرفه ای تحت تعقیب قضائی چند استان که خود را مدیر شرکتی بین المللی معرفی می کرد خبر داد و گفت: متهم پس از رسیدگی قضائی برای بررسی سایر جرائم به استان خوزستان اعزام شد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس تهران ، سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» روز دوشنبه در تشریح این خبر گفت: بیست و پنجم مهر ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع و برای رسیدگی تخصصی در اختیار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی که خانمی جوان بود تحقیق و اظهار داشت، سال گذشته با فردی که خود را کیوان و از مدیران رده بالای یک شرکت بین المللی معرفی می‌کرد، آشنا شدم و پس از مدتی از من خواستگاری کرد و قرار بود بعد از مدتی ازدواج کنیم در این میان او پیشنهاد داد مبلغ ۲ میلیارد ریال به او بدهم تا بتواند با روابطی که دارد خودرو خارجی وارد کشور کند و سپس آن را برای نقل و انتقال مدیران شرکت به ترابری شرکت اجاره دهد و از این طریق سود خوبی نصیب من شود.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در ادامه گفت، کیوان بدین وصف و با اعلام اینکه نمی‌خواهد بازرسی اداره متوجه موضوع شود بیان داشت، باید کارت عابر بانک خود را با رمز در اختیار او بگذارم تا مبلغ مد نظر را برداشت کند که من هم کارت عابر بانک خود را در اختیار او گذاشتم و مبلغ مذکور را با استفاده از دستگاه pos برداشت کرد، اما مدت یک‌سال است نه خودرویی دیده‌ام و نه اجاره بهایی تا اینکه قبل از عید متوجه متواری شدن کیوان شدم و هیچ نشانی از او ندارم.

رئیس پایگاه چهارم با بیان اینکه کارآگاهان در گام اول تحقیقات متوجه شدند کیوان با پول شاکی دلار خریده‌است، افزود: در ادامه تحقیقات از شرکتی که کیوان خود را منصوب به آن می‌دانست استعلام و مشخص شد که کیوان جزو کارکنان آن شرکت نیست.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به اینکه شاکی هویت واقعی متهم را نمی دانست با چهره‌نگاری، تصویری از متهم به دست آمد که با تطبیق چهره‌نگاری با تصاویر متهمان سابقه دار در نهایت تصویر سیامک کلاهبردار سابقه‌دار به عنوان مجرم پرونده شناسایی شد. 

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سیامک تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی استان های خراسان رضوی، خوزستان و شهر مسجد سلیمان است، افزود: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم اخذ شد. 

کارآگاه مجیدی گفت: شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و کارآگاهان در پی‌جویی‌های پلیسی مخفیگاه وی را در یکی از شهرهای شمالی شناسایی و با اخذ نیابت قضایی سیامک را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به جرم کلاهبرداری به دادسرا اعزام و پس از صدور قرار تامین برای رسیدگی به سایر اتهام ها به استان خوزستان شهر اهواز اعزام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها