تیشه‌گران: ورزشکاران ناشنوا از کمیته ملی المپیک مقرری ماهیانه می‌گیرند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت:‌ ورزشکاران ملی‌پوش ناشنوایی که شانس کسب مدال را در المپیک ناشنوایان ۲۰۲۱ برزیل دارند، به مدت یک سال از کمیته ملی المپیک مبلغی به عنوان ماهیانه دریافت می‌کنند.

مهران تیشه گران روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ متاسفانه فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان زیرمجموعه هیچ یک از کمیته‌های ملی المپیک یا پارالمپیک نیست اما روز گذشته (یکشنبه) و در جریان هفتادودومین نشست هیات اجرای کمیته ملی المپیک مقرر شد که ورزشکاران المپیک ناشنوایان گذشته و ورزشکارانی که در المپیک سال آینده در برزیل شانس کسب مدال دارند به مدت یک سال ماهیانه حقوقی از کمیته ملی المپیک دریافت کنند، ضمن اینکه هشت نفر از قهرمانان المپیک ناشنوایان نیز با هماهنگی و ارتباطات کمیته در دستگاه‌های اجرایی کشور به طور رسمی استخدام می‌شوند.

وی ضمن قدردانی از سیدرضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک به دلیل اینکه همیشه از ورزش ناشنوایان حمایت ویژه‌ای دارد، گفت: ‌سه هفته پیش رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون ناشنوایان بازدید کرد و بعد از شنیدن مشکلات ورزشکاران ناشنوا، قرار شد مسائل آنان در آخرین نشست هیات اجرایی  بررسی شود که روز گذشته در جریان این نشست مورد بررسی و به تصویب رسید.

تیشه گران گفت:‌ در نشست آینده هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که اوایل دی‌ماه برگزار می‌شود،‌ قرار است موضوع عضویت فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در این کمیته مورد بررسی قرارگیرد و در صورت تصویب فدراسیون عضو کمیته ملی المپیک خواهد شد که به طور قطع این عضویت منافعی برای ورزش ناشنوایان در بر خواهد داشت.

وی همچنین به افزایش اعتبار تخصیص یافته از سوی کمیته به فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان اشاره کرد و افزود: کمیته اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی برای سال ۹۹ فدراسیون ناشنوایان در نظر گرفته بود اما در نشست هیات اجرایی که روز گذشته برگزار شد این مبلغ از ۴۰۰ میلیون تومان به ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

تیشه گران همچنین در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص افزایش پاداش ورزشکاران قهرمان رشته‌های ورزشی ناشنوایان و المپیک ادامه داد:‌  تلاش‌های زیادی در این خصوص صورت گرفته و قول‌هایی نیز داده شده اما تاکنون چیزی در خصوص افزایش پاداش قهرمانان رشته‌های مختلف ورزش ناشنوایان در میادین جهانی و المپیک به تصویب نرسیده است.

رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در مورد شرکت تیم‌های فوتبال و بسکتبال ناشنوایان در مسابقات انتخابی المپیک که به میزبانی مالزی گفت:‌ در این خصوص کمیته فنی ورزشکاران تصمیم به شرکت تیم‌های ملی فوتبال و بسکتبال ناشنوایان گرفتند و قرار است این دو تیم اسفندماه به مالزی اعزام و در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۱ برزیل شرکت کنند.

به گفته تیشه گران فوتبال ناشنوایان ایران اول آسیا است و بسکتبال نیز جزو تیم‌ها نسبتا فنی آسیا هستیم و با توجه به برنامه و تمریناتی که این تیم‌ها پیش‌تر داشته‌اند ایران شانس خوبی برای کسب سهمیه حضور در المپیک برزیل دارد.

رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در پایان از مسوولان وزارت ورزش، ‌کمیته ملی المپیک و سازمان بهزیستی به دلیل حمایت از ورزش ناشنوایان قدردانی کرد و گفت:‌ تمام تلاش ما آماده‌سازی ورزشکاران برای حضور توانمندی در المپیک برزیل است و ما امیدواریم با دریافت اعتبارات کافی شانس کسب مدال در رشته‌های مختلف بیشتر شود و ورزشکاران با آمادگی و انگیزه بالا راهی این رقابت ‌ها شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha