«خرچنگ» ایرانی به رومانی رسید

تهران-ایرنا- انیمیشن «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی به بخش مسابقه فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمست رومانی راه یافت.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون پرورش فکری؛ پویانمایی خرچنگ در بخش مسابقه فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمست رومانی,  با ۱۳ فیلم دیگر از کشورهای جمهوری چک، بلژیک، سوئیس، قبرس، ایتالیا، مجارستان، اوکراین، استرالیا، بریتانیا و فرانسه در یک مجموعه ۹۱ دقیقه‌ای در ساعت ۱۸:۳۰ روز ۱۹ آبان ۱۳۹۹ (۹ نوامبر ۲۰۲۰) به نمایش در می‌آید.

داستان انیمیشن خرچنگ درباره‌ پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه در آید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است. 

پویانمایی ۱۱ دقیقه‌ای خرچنگ از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که هشتمین حضور بین‌المللی خود را در این جشنواره تجربه می‌کند.

جشنواره انیمست رومانی که از سال ٢٠٠٦ شروع به‌کار کرده به یک جشنواره مطرح در عرصه بین‌المللی انیمیشن تبدیل شده است. این جشنواره هر ساله در شش بخش رقابتی شامل فیلم‌های‌ بلند، فیلم‌های کوتاه، دانشجویی، بخش کودکان، موزیک ویدئو، فیلم‌های VR و فیلم‌های رومانیایی برگزار می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توانسته است در سال ۲۰۱۵ جایزه بهترین فیلم کوتاه، تندیس و دیپلم افتخار دهمین جشنواره انیمست کشور رومانی را برای انیمیشن «مومو» به کارگردانی رسول تخت‌زرین و هادی طبسی به‌دست آورد.

همچنین در سال گذشته فیلم کوتاه گرگم و گله می‌برم به کارگردانی امیرهوشنگ معین نامزد بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه سال ۲۰۱۹ این جشنواره شده بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمست از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار است که هر ساله تندیس جشنواره به یک فیلم کوتاه منتخب هیئت داوران در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه اهدا می‌شود. جشنواره انیمیشن انیمست رومانی از ۱۹ تا ۲۵ آبان سال جاری (۹ تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰) در شهر بخارست کشور رومانی به صورت مجازی برگزار می‌شود

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =