پلمب ۳۷ واحد صنفی در مشهد و کشف لاشه‌های پنج راس قوچ و میش در کلات

مشهد- ایرنا- پلمب ۳۷ واحد صنفی متخلف در مشهد و کشف لاشه‌های پنج راس قوچ و میش از شکارچیان غیرمجاز در کلات از جمله عناوین اخبار کوتاه روز یکشنبه استان خراسان رضوی است.

مشهد- ایرنا- نماینده مراکز بهداشت مشهد در ستاد شهرستانی مقابله با کرونا گفت: با آغاز محدودیتهای کرونایی جدید از چهارشنبه گذشته ۳۷ واحد صنفی متخلف مهروموم شدند.

حسین امام وردی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان آرایشگاه های زنانه، کافی شاپها، زبانسراها و کتابخانه ها، باشگاه های ورزشی،  موزه ها و تالارهای عروسی به منظور جلوگیری از تجمع انسانی و پیشگیری از افزایش بیماری کووید ۱۹ از چهارشنبه گذشته تعطیل شدند.

وی ادامه داد: با انجام بازرسی های مشترک ۲ کتابخانه خصوصی، هفت آرایشگاه زنانه، پنج تالار عروسی، سه باشگاه ورزشی و ۲۰ کافی شاپ به دلیل تعطیل نبودن و فعالیت عادی مهروموم شدند.

این کارشناس بهداشت محیط گفت: بازرسی‌های مشترک مراکز بهداشت با فرمانداری مشهد، اتاق اصناف شهرستان، اداره تعزیزات حکومتی، نیروی انتظامی و برخی اتحادیه‌های صنفی صورت گرفته است که شامل مراجعه به ۱۴۳  واحد صنفی بوده است، این تعداد مغازه باید به دلیل محدودیتهای جدید تعطیل می‌شدند که در پایان بازرسیها مشخص شد ۱۰۶ واحد صنفی مطابق قانون تعطیل بودند.

کلات- رییس اداره حفاظت محیط زیست کلات نیز از کشف لاشه‌های پنج راس قوچ و میش وحشی در محدوده مرزی این شهرستان خبر داد.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز دوشنبه به نقل از ذوالفقار سلحشور گزارش داد: با اطلاع رسانی طبیعت دوستان مبنی بر حضور شکارچی غیر مجاز در محدوده مرزی شهرستان کلات و به همت گروهان مرزی این منطقه، سه شکارچی غیرمجاز شناسایی و یکی از آنان دستگیر شد.

وی افزود: دو نفر از متخلفان به داخل خاک ترکمنستان متواری و یک نفر آنان به همراه لاشه‌های سه راس قوچ وحشی، یک راس میش وحشی و یک راس بره وحشی دستگیر شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کلات ادامه داد: ۲ دستگاه دوربین شکاری چشمی، یک دستگاه دوربین فاصله سنج، یک دستگاه بی سیم دستی، یک تیغه چاقو نیز از این متخلف کشف و ضبط شد. 

وی گفت: دستگیری ۲ متخلف متواری نیز در دستور کار است.

سلحشور با اشاره به معرفی متخلف به ماجع قضایی شهرستان، از زحمات و تلاش گروهان مرزی شهرستان تجلیل کرد و افزود: این متخلفان یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال به محیط زیست ضرر و زیان وارده کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =