اطلاعات ۱۶ هزار و ۷۰۰ تجهیزات آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شد

تهران- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اطلاعات بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ تجهیزات آزمایشگاهی مستقر در ۹۳ شهر از ۳۱ استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، رضا اسدی فرد در مورد این شبکه افزود: به اشتراک‌گذاری تجهیزات موجود آزمایشگاهی در کشور به ارتقای کیفیت این خدمات منجر می‌شود، تجهیزاتی که با این کار در دسترس همه فعالان پژوهش و صنعت قرار می‌گیرند و نیاز به خرید مجدد آنها کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: این اطلاعات برای معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های مراکز عضو شبکه و تجهیزات موجود در کشور ارائه شده است و صنایع و پژوهشگران می‌توانند با مراجعه به سایت شبکه https://labsnet.ir/ به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

 مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی به عنوان مرجع اطلاعات توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور و خدمات آنها، در دسترس کاربران قرار دارد.

اسدی فرد یادآور شد: استفاده بهینه از سرمایه‌های ملی در حوزه زیرساخت آزمایشگاهی و تسهیل دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی در سراسر کشور، از جمله وظایف این شبکه است.

به گزارش ایرنا، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پلتفرم به اشتراک‌گذاری دستگاه‌ها و ارائه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از افزایش بهره‌وری زیرساخت‌های آزمایشگاهی در کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =