جاروبرقی‌هایی که هدفون‌های گمشده در خطوط راه‌آهن را می‌بلعند

تهران- ایرنا- شرکت «پاناسونیک» یک دستگاه جاروبرقی ویژه‌ای ابداع کرد که هدفون‌های گوشواره‌ای (ایربادها) افتاده بر زمین را می‌مکد.

به گزارش روزنامه دیلی میل،  این دستگاه هم اکنون در ایستگاه های راه آهن ژاپن در حال آزمایش است؛ محلی که تنها در عرض سه ماه حدود هزار جفت هدفون گوشواره ای بر زمین افتاده است.   

پیش از این کارگران ایستگاه راه آهن مجبور بودند برای جمع آوری این هدفون های بی سیم از یک ابزار چنگک دار استفاده کنند که به گفته آنها این رویه سخت و شاق بود زیرا این ابزارهای کوچک شنیداری میان شن و سنگ ریزه فرو می روند. از سوی دیگر از مسافران نیز خواسته می شود که خودشان این هدفون های گوشواره ای را از روی ریل های راه آهن برندارند و در عوض کارگران ایستگاه راه آهن را مطلع سازند تا این کار را برای آنها انجام دهند.  

روزنامه ژاپن تایمز بر اساس اظهارات اپراتور راه آهن این کشور JR East گزارش داد که حدود ۹۵۰ جفت هدفون بی سیم در فاصله زمانی میان ماه های ژوئیه تا سپتامبر سال ۲۰۲۰ در ۷۸ ایستگاه راه آهن، بر روی ریل های راه آهن افتاده است که این میزان یک چهارم تمام اقلامی را که بر روی زمین افتاده اند، شامل می شود.

اکنون شرکت JR East در همکاری با شرکت پاناسونیک برای حل این مشکل از دستگاه وکیوم شرکت پاناسونیک در ایستگاه Ikebukuro که یک گذرگاه اصلی در شمال توکیو است، استفاده می کند.  

تاکنون این دستگاه وکیوم بسیار سریع تر از ابزارهای چنگک دار فعلی کار کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش