۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۰
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 84104221
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم بالای مراسم‌ عروسی مازندران در شیوع کرونا

ساری - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: سهم مهمانی‌های خانوادگی و عروسی‌های مازندران در شیوع کرونا بسیار زیاد است.

دکتر مصطفی جوانیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از جدی نگرفتن قرنطینه توسط افراد بیمار خبر داد و بیان کرد: مهمانی‌های خانوادگی و عروسی‌ها سهم زیادی در شیوع کرونا دارند و در زمان پاندمی بیماری کرونا و ردیابی‌هایی که از طرف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل صورت گرفته بسیاری از کسانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند در دورهمی های خانوادگی و مهمانی‌ها شرکت کرده بودند.

وی گفت: توصیه می‌شود مردم حتی‌الامکان در این دورهمی های خانوادگی شرکت نکنند و اگر در مواردی مجبور به حضور در این دورهمی ها شدند در فضای بسته نباشد و تهویه مناسب داشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: در مهمانی های کوچک با جمعیت محدود در صورت عدم تهویه مناسب اگر حتی با ماسک هم حضور داشته باشند خطر ابتلا به این بیماری خیلی زیاد می‌باشد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با جدی گرفتن این توصیه‌ها بتوانیم سلامتی را به جامعه برگردانیم؛ گفت: در حال حاضر شاهد برگزاری مراسم های عروسی‌ می‌باشیم و با توجه به محدودیتی که در تجمعات وجود دارد توصیه می‌شود این مراسم ها به شکل قبل از کرونا برگزار نشود.

وی با اشاره به اینکه مراسم عروسی در فضای بسته و تعداد جمعیت زیاد ممنوع می‌باشد؛ بیان داشت: متأسفانه شاهد موارد زیاد مبتلا شدن عروس و دامادها به کرونا هستیم و متأسفانه حتی در بعضی مواقع شاهد مرگ این عزیزان می‌باشیم.

عدم رعایت قرنطینه موج‌های مختلف کرونا را در پی دارد

دکتر جوانیان با بیان اینکه یکی از مقوله هایی که باعث شده تا ما شاهد موج‌های مختلف این ویروس کرونا باشیم و موفق به کنترل آن نشویم عدم رعایت قرنطینه می‌باشد؛ گفت: عدم رعایت قرنطینه موجب ایجاد موج‌های مختلف کرونا می شود لذا توصیه می شود بیمارانی که علائم خفیف دارند خود را به‌ عنوان فرد مبتلا در نظر بگیرند و بیمارانی که ۱۰۰ درصد مبتلا به کرونا هستند و تست pcr و سی‌تی‌اسکن آن‌ها مثبت شده باید در قرنطینه کامل به سر ببرند.

متخصص عفونی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: این افراد به مدت دو هفته باید از تماس با سایر اعضای خانواده و جامعه دوری کنند و تنها در اتاق دارای پنجره به سمت بیرون مستقر شوند و درب اتاق به سمت سایر قسمت‌های خانه بسته باشد.

وی بیان داشت: سرویس بهداشتی و حمام پس از استفاده بیمار، سریع ضدعفونی شود و در هنگام حضور افراد در اتاق بیمار، باید از ماسک استفاده شود و این به معنی قرنطینه است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: متأسفانه شاهد افرادی هستیم که به بهانه‌های مختلف قبل از دو هفته از خانه خارج‌شده و در جامعه حضور می‌یابند و یا در سایر اتاق‌های خانه قرار می‌گیرند و باعث انتقال بیماری به سایر افراد خانواده می‌شوند.

دکتر جوانیان با اشاره به اینکه جدی گرفتن قرنطینه می‌تواند یکی از نکات کلیدی در شکستن چرخه این ویروس باشد؛ افزود: امیدواریم این ویروس هرچه زودتر از بین برود تا دورهمی ها و شادی‌ها همانند قبل به جمع خانواده‌ها برگردد.

به گزارش خبرنگار ایرنا هم اکنون عروسی های زیادی در روستاها و شهرهای بابل در خانه های شهری با تقسیم شدن در چند خانه نزدیک برگزار می شود و در روستاها نیز در خانه باغ ها برپاست که شنیده ها حاکی است که در یک عروسی در شهرستان بابل بیش از یکصد نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

براساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند ، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه بستری و ۲۰ بیمار ترخیص شدند. در حال حاضر ۱۶۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های بابل بستری هستند که از این تعداد ۴۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها