۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84104218
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ درصد از مدارس استان اردبیل نیاز به تخریب و بازسازی دارند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: ۳۵ درصد از از مجموع ۲ هزار و ۱۰۰ ساختمان مدارس این استان عمر مفید خود را از دست داده و به علت کهنه شدن ،فرسودگی ساختمان نیازمند اجرای طرح بازسازی ،نوسازی و یا مقاوم‌سازی هستند.

دولت لطفی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: میانگین سرانه فضای  آموزشی در استان ۵.۷۶ دهم متر مربع بوده و فاصله آن با سرانه میانگین فضای آموزشی کشوری که ۵.۱۸ دهم درصد بالاتر است و میانگین سرانه فضای آموزشی استاندارد ۸.۳۹ دهم متر مربع است که با این فضا فاصله داریم.

او گفت: شهرستان کوثر با برخورداری از ۱۴.۱۴ صدم متر مربع میانگین سرانه فضای آموزشی رتبه نخست استان را بخود اختصاص داده و شهرستان‌های دیگر نیز با میانگین سرانه آموزشی ۱۲ و خلخال با ۱۱.۱ صدم درصد شهرستان‌های دوم و سوم این استان در این زمینه هستند.

وی تشریح کرد: با وجود بالا بودن سطح میانگین سرانه فضای آموزشی در شهرستان خلخال به دلیل بالا بودن عمر بسیاری از ساختمان مدارس ، فضاهای آموزشی نیازمند بازسازی ،نوسازی و مقاوم‌سازی می‌باشند.

او افزود: برغم تعدد پروژه‌های آموزشی در دست اجرا که شامل  ۶۰ پروژه فضای آموزشی در مناطق مختلف استان است ، اعتبار تخصیص یافته امسال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل طرح‌های آموزشی در دست اجرا پایین بوده و امسال فقط ۶۸ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها اختصاص یافته است.

وی گفت: اعتبارات تخصیصی از محل ردیف‌های ملی جوابگوی نیاز تکمیل پروژه‌های آموزشی در حل اجرا نیست.

لطفی اظهارداشت: در شرایط فعلی و در حالی که اعتباری از محل ملی برای تعمیر و تجهیز مدارس استان در نظر گرفته نشده تنها راهکار تامین اعتبار از محل اعتبارت استانی و شهرستانی از طریق کمک فرمانداران به این موضوع است.

لطفی از تعهد ۶۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریالی بنیاد علوی از محل تفاهم‌نامه سال گذشته و سال‌جاری جهت مشارکت ۵۰ درصدی در ساخت ۱۰ مدرسه در مناطق محروم شهرستان‌های مختلف استان برای رفع محرومیت و افزایش سرانه آموزشی این مناطق خبر داد و از اقدامات و همکاری بنیاد علوی در این زمینه قدردانی کرد.

وی ادامه داد:  اقدامات خوبی برای تخریب و بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی در حال تخریب استان از سال‌های گذشته شروع شده و با توجه به اعلام نیاز مدیر آموزش و پرورش وقت خلخال در سال‌های گذشته بیشترین پروژه‌های مقاوم‌سازی مدارس استان در مدارس شهری و روستایی خلخال اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها