همزمان با شکست ترامپ؛ اتحادیه اروپا تحریم گمرکی علیه آمریکا وضع می‌کند

تهران - ایران - اتحادیه اروپا از وضع تحریم های گمرکی علیه ایالات متحده در مناقشه شرکت های ایرباس و بوئینگ و در اقدام متقابل با تحریم های آمریکا خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ اتحادیه اروپا اعلام کرد در اقدام متقابل با تحریم های آمریکا، تحریم های گمرکی علیه ایالات متحده اعمال می کند.

براساس این گزارش، کمیسیون اروپا از وضع تحریم های گمرکی علیه ایالات متحده در مناقشه ایرباس و بوئینگ درمورد کمک های دولتی، خبر داد.

اکثر دولت های اتحادیه اروپا از اعمال تعرفه (بر واردات کالاهای آمریکایی ) حمایت می کنند و انتظار میرود که اعمال تعرفه ها پس از جلسه وزیران بازرگانی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه صورت بگیرد.

سازمان تجارت جهانی ماه گذشته حکم کرد که اتحادیه اروپا می‌تواند به تلافی یارانه‌های دولتی‌ که به هواپیماسازی بوئینگ داده می‌شود به ۴ میلیارد دلار از واردات آمریکا تعرفه وضع کند.

سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که میزان این تعرفه‌های تلافی‌جویانه ۳.۹۹ میلیارد دلار است که برابر با میزان ضرری است که رقیب اروپایی بوئینگ، ایرباس، از یارانه‌های داده شده به بوئینگ متحمل شده و بخشی از فروش خود را از دست داده است.

"رابرت لایتایزر" نماینده تجاری آمریکا در واکنش به این رأی گفت: اتحادیه اروپا هیچ مبنای معتبری برای وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه بر هیچ کالای آمریکایی ندارد. به جز معافیت مالیاتی‌ که توسط ایالت واشنگتن به بوئینگ داده شده بود و در اوایل امسال لغو شد، سازمان تجارت جهانی هیچ مبنایی برای یارانه‌های دولتی در دست نداشت.

"والدیس دومبوروسکیس" معاون اجرایی کمیسیون اروپا در توئیتر خود نوشت: اتحادیه اروپا فوری به شکلی مثبت و سازنده با آمریکا وارد مذاکره خواهد شد تا در مورد گام‌های بعدی تصمیم‌گیری کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha