طرح مشوق بیمه‌ای کارفرمایان توسط وزارت تعاون اجرا می‌شود

مشهد- ایرنا- معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: با طرح مشوق بیمه‌ای این وزارتخانه کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین دانش‌آموختگان لیسانس به بالا جذب کنند.

محمد امین بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید دانش‌آموخته دانشگاهی مدت ۲ سال توسط وزارت تعاون پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه در این مدت بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود ادامه داد: برای بهره مندی از مزایای این طرح، کارفرما باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی باشد و در سامانه مشوق بیمه ای به آدرس Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام نماید.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نیروی کار جدید هم باید دستکم مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال و حداکثر سابقه ۳۶ ماه بیمه داشته باشد. نیروهای جدید، نباید جایگزین نیروهای قبلی کارفرما شوند و ملاک جدید بودن نیروهای جذب شده نیز، افزایش نیروها نسبت به لیست بیمه دو ماه قبل از ثبت نام کارفرماست.
وی افزود: شرایط بهره مندی از این طرح برای کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است. به این صورت که برای بازگشت به کار نیروهای دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده این کارگاهها، افزایش نیرو بر اساس لیست بیمه در نظر گرفته نمی‌شود.

هم اکنون ۸۸۷ هزار و ۷۰۳ کارگر بیمه شده در ۸۲ هزار و ۲۸۱ کارگاه استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی مشغول کار هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =