افزایش ۲۱۲ درصدی گازرسانی روستایی در استان فارس

تهران- ایرنا- استاندار فارس گفت: حجم گازرسانی روستایی، شهری و صنایع استان فارس در دولت «تدبیر و امید» به ترتیب ۲۱۲ درصد، ۲۸ درصد و ۸۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، «عنایت‌الله رحیمی» امروز (دوشنبه) در مراسم بهره‌برداری از ۱۸۱ پروژه‌ گازرسانی در استان فارس افزود: فعالیت‌های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در سال‌های اخیر برای گازرسانی سبب رضایت‌مندی مردم استان شده است که جای قدردانی دارد.

وی با تقدیر از تلاش‌های وزارت نفت برای گازرسانی به جمعیت پنج میلیون نفری استان فارس، گفت: با وجود گستردگی و پهناور بودن استان فارس، فعالیت‌های انجام‌شده توسط وزارت نفت موجب رضایتمندی مردم این استان شده است.

رحیمی با اشاره به اینکه گازرسانی روستایی و شهری در فارس با افزایش خیره‌کننده‌ای روبه‌رو بوده، خاطرنشان‌کرد: پویش سبز استانی مزایای مختلفی از جمله صرفه‌جویی، ایمنی، کاهش هزینه‌های اقتصادی و رفاه و آسایش را در پی خواهد داشت.

استاندار فارس تصریح‌کرد: درخواست من از وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران این است که پروژه‌های در حال اجرا سریع‌تر به بهره‌برداری برسند تا سبب ایجاد اشتغال و تولید و ثروت‌آفرینی هرچه بیشتر برای استان شود.

وی ابراز امیدواری کرد در مدت باقی‌مانده از این دولت، پروژه‌ها تکمیل و تلاش‌ها افزون‌تر شود.

به گزارش ایرنا، در ادامه افتتاح پروژه‌های گازرسانی در دولت «تدبیر و امید»‌، امروز و با حضور وزیر نفت ۱۸۱ پروژه با اعتبار ۱۸۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

این طرح ها شامل تکمیل عملیات گازرسانی به یک شهر، ۵۵ روستا و ۱۲۵ طرح صنعتی بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد