مشارکت مردم قزوین در جشن عاطفه‌ها ۲۰ درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: میزان مشارکت مردم در جشن عاطفه‌ها امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد در سطح استان افزایش داشته است.

مهرعلی حق‌گویان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشن عاطفه‌ها در قزوین همزمان با سراسر کشور با توجه به شرایط خاص شیوع بیماری کرونا، در مدت زمان ۲۰ روز برگزار شد و خوشبختانه با استقبال خوب هموطنان قزوینی هم همراه شد.

وی ادامه داد: در جشن عاطفه‌های امسال، مردم قزوین ۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کمک کردند که این کمک‌ها شامل مواردی از جمله کمک‌های نقدی، غیرنقدی، مراکز نیکوکاری، انتظامی، حامیان طرح اکرام و محسنین، زکات و کمک به امر تحصیل دانش آموزان از محل صدقات بوده است.

به گفته این مسوول، در بخش جمع آوری کمک های نقدی چهار میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال، غیرنقدی ۱۱ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال، مراکز نیکوکاری ۱۶ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال و چهار میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال به صورت مستقیم جمع آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در زمینه کمک‌های مستقیم حامیان طرح اکرام و محسنین هم چهار میلیارد و و ۸۶۰ میلیون ریال و در زمینه کمک های مردمی از محل زکات ۹۰۰ میلیون ریال جمع آوری شد.

حق‌گویان اظهار داشت: مردم استان قزوین در زمینه کمک به امر تحصیل دانش‌آموزان از محل صدقات هم ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کمک کردند که خوشبختانه در مجموع جشن عاطفه‌های امسال تمامی برنامه‌های این نهاد را محقق کرده است.

جشن عاطفه‌ها همه ساله در ۲ مرحله و پیش و پس از بازگشایی مدارس برگزار می‌شود که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و بازگشایی زود هنگام مدارس، این طرح به یک مرحله و در مدت زمان بیشتر برگزار شده است.

این طرح امسال از ۲۲ شهریور تا ۱۱ مهر در سطح استان قزوین اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =