۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84104155
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۷ درصد دانش‌آموزان اردبیلی عضو شبکه شاد شدند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با راه‌اندازی شبکه شاد به عنوان شبکه آموزشی دانش‌آموزان در حال حاضر ۸۷ درصد این قشر در حال تحصیل استان عضو این شبکه بوده و از برنامه‌های آموزشی بهره می‌برند.

به گزارش ایرنا ، احمد ناصری روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های خلخال و کوثر که به میزبانی خلخال برگزار شد، افزود: در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در استان عضو شبکه آموزشی شاد بوده و در مناطق شهری و روستایی این استان از برنامه‌های آموزشی این شبکه بهره‌مند هستند.

وی اظهارداشت: در عین حال ۳۰ هزار دانش‌آموز استان نیز به علل مختلف از جمله فقدان زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق روستایی ،عدم برخورداری خانوارهای کم‌بضاعت مالی از تلفن‌های همراه هوشمند و سایر دلایل از عضویت در این شبکه محروم هستند.

ناصری گفت: از مجموع ۳۰ هزار دانش‌آموز محروم از برنامه‌های شبکه آموزشی غیرحضوری شاد در استان ۷۰ درصد در مناطق روستایی و ۳۰ درصد در مناطق شهری مشغول تحصیل هستند و تلاش می‌شود با رفع موانع موجود زمینه استفاده همه دانش‌آموزان از شبکه آموزشی شاد و امکانات آموزش فضای مجازی فراهم شود.

او افزود: هم‌اکنون ۲۴۲ روستای استان فاقد امکانات زیرساختی و ارتباطی تلفن همراه و اینترنت برای استفاده از شبکه آموزشی شاد بوده و در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها در همه مناطق روستایی بیش از ۱۰ هزار خانوار دارای دانش‌آموز ،بضاعت مالی برای تهیه و خرید گوشی تلفن همراه هوشمند گران‌قیمت را ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ادامه تحصیل ۸۰ درصد دانش‌آموزان مناطق عشایری و روستایی استان اردبیل بصورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا انجام می‌شود، گفت: به دلیل وجود فضای مناسب ،فاصله موردنیاز جهت اجرای پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و تعداد اندک دانش‌آموزان در مناطق روستایی و عشایری امکان ادامه تحصیل حضوی دانش‌آموزان در این مناطق بیشتر از مناطق شهری و پرجمعیت است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه از مجموع ۳۰  هزار دانش‌آموز استان که امکان دسترسی به شبکه شاد را ندارند ۱۰ هزار نفر آن را دانش‌آموزان شهری تشکیل می‌دهند، افزود: روز به روز امکانات شبکه شاد افزایش یافته و موانع دسترسی به آن نیز برطرف شده و دامنه پوشش نیز نسبت به گذشته وسیع‌تر شده است.

او گفت: حدود ۵۰ درصد از دانش‌آموزان روستایی به شبکه آموزشی شاد دسترسی دارند و در روستاها امکان حضور فیزیکی و آموزش حضوری بلامانع اعلام شده و در شهرستان‌هایی که وضعیت کرونایی زرد یا سفید است حدود ۸۰ درصد دانش‌آموزان از کلاس حضوری مدارس روستایی و عشایری استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار دانش‌آموز در مناطق شهری استان به شبکه آموزشی شاد دسترسی ندارند، اظهارداشت: این تعداد حساس برانگیز که ۱۰ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان را شامل می‌شود ، بیشتر در مناطق حاشیه شهرها سکونت دارند که برای آنها نیز برنامه‌های تلویزیونی و بسته‌های آموزشی را جایگزین استفاده از این شبکه کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به آخرین تصمیم ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونای استان، در مورد وضعیت بازگشایی و فعالیت مجدد مدارس، افزود: حضور مدیر و عوامل اجرایی مدارس دو شیفته و مثل شیفت بندی سری صبح و بعد ازظهر در روزهای عادی است و مدیران مدارس با هماهنگی شورای مدرسه، نسبت به تنظیم ساعاتی از هفته برای حضور معلمان در مدارس جهت رفع اشکالات دانش‌آموزان اقدام خواهند کرد.

ناصری با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با هماهنگی مدیران مدارس هفته‌ای ۲ روز و هر روز بمدت ۲ ساعت در مدارس حضور خواهند یافت، تصریح کرد: با توجه به مشکلات اینترنت و عدم دسترسی به شبکه شاد در مناطق روستایی و عشایری که از طرف ستاد مدیریت کرونا سفید و زرد اعلام شده، حضور دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع اما در مناطقی که نارنجی و قرمز اعلام شده حضور دانش‌آموزان جهت رفع اشکال و دریافت خدمات آموزشی مانعی ندارد.

ناصری اظهارداشت: ۱۵ درصد از دانش‌آموزان مناطق آموزش و پرورش شاهرود ، خورش‌رستم  و  ۹ درصد دانش‌آموزان منطقه آموزش و پرورش خلخال شامل بیش از سه هزار دانش‌آموز و همچنین ۲۹ درصد از مجموع دانش‌آموزان شهرستان کوثر به شبکه آموزشی شاد دسترسی ندارند که دو سوم این جمعیت دانش‌آموزی روستایی و یک سوم نیز شهری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =