قالیباف: مجلس پیگیر اختصاص کامل یک میلیارد یورو به موضوع کرونا است

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در پیام توییتری خود تاکید کرد: مجلس پیگیر اختصاص کامل یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای درمان بیماری کرونا است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدباقر قالیباف» در پیام توییتری خود که روز دوشنبه منتشر کرد، نوشت: هفته‌ای نبوده است که کمیسیون بهداشت مجلس پیگیر معیشت کادر درمان نباشد.

در ادامه این پیام آمده است: این پیگیری چه درجلسات با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان ایشان و چه در نامه بنده به رییس جمهوری به خصوص برای تخصیص کامل یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی پیگیری شده است.

وی در این پیام خاطرنشان کرد: امیدوارم با همدلی دولت، معیشت کادر درمان به نتیجه ملموس رسیده و مشکلات حل شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر درخواست رییس جمهوری مبنی بر برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی و اختصاص آن به وزارت بهداشت و بیمه بیکاری به نزد رهبر معظم انقلاب رسید و ایشان در ۱۸ فروردین ۹۹ با این درخواست موافقت کردند.

در اردیبهشت ماه ۹۹ نیز «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی از واریز نخستین بخش از معادل ریالی کمک یک میلیارد یورویی از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور از سوی بانک مرکزی به حساب خزانه خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =