آسیب‌های ناشی‌از کار در سیستان‌وبلوچستان ۶۵ درصد کاهش دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: آسیب‌های ناشی از کار در این استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با کاهش ۶۵ درصدی روبرو بوده است.

مهرداد جهاندیده روز دوشنبه در نشست تمدید تفاهم‌نامه همکاری این اداره و انجمن عمرانی و سازندگان استان اظهارداشت: صیانت از نیروی کار به‌عنوان یک سرمایه مهم کشور از اولویت‌های این اداره کل در راستای ارتقای بهره‌وری و تولید است.
وی افزود: تفاهم‌نامه همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انجمن عمرانی و سازندگان سیستان‌وبلوچستان برای اولین بار در سال  ۹۶ به مدت سه سال منعقد شد که با ارزیابی‌های صورت گرفته، خوشبختانه نتایج مطلوب و ملموسی را در راستای کاهش و تقلیل حوادث ناشی از کار به همراه داشته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان‌وبلوچستان با تاکید بر اهمیت برگزاری دوره‌‍‌های ایمنی و حفاظتی در راستای آگاهی بخشی به عوامل کار بیان کرد: در سال ۹۸ حدود ۲۶۸ هزار نفرساعت آموزش ایمنی برای کارگران و کارفرمایان در استان برگزارشده است.
وی افزود: همچنین ۲۷۷ گواهی صلاحیت پیمانکاری در استان در سال ۹۸ صادر شده است.
جهاندیده تصریح کرد: انجام بازرسی‌های مشترک از طرح‌های عمرانی و ساختمانی و برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی برای پیمانکاران و مدیران شرکت‌های پیمانکاری بخشی از مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است که در سه سال دوم نیز دنبال می‌شود.
وی تاکید کرد: با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و ابزار درون استانی باید در راستای کاهش حوادث ناشی از کار بیش از گذشته تلاش شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =