ثبت‌نام دوره پنجم طرح شهید احمدی روشن آغاز شد

تهران - ایرنا- ثبت نام دوره پنجم طرح شهید احمدی‌روشن بنیاد ملی نخبگان در فراخوان دوم از امروز ۱۹ آبان ماه آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، فراخوان اول ثبت‌نام این دوره نیمه دوم مهر ماه امسال اعلام شد که در آن بیش از ۱۰ هزار متقاضی در سامانه ثبت نام کردند. فراخوان دوم، علاوه بر طرح‌های جدید، تعدادی از طرح‌های فراخوان اول که نیازمند تکمیل ظرفیت بودند را نیز شامل می‌شود. فراخوان دوم از امروز ۱۹ آبان ماه به مدت دو روز ادامه دارد.

دانشجویان کشور در مقطع کارشناسی با معدل بالای ۱۷ و در مقاطع تحصیلات‌تکمیلی با معدل بالای ۱۸ (با در نظر گرفتن ضریب رشته و دانشگاه) و دانشجویان برگزیده آیین‌نامه پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ و ۱۴۰۰-۱۳۹۹ می‌توانند برای شرکت در این طرح ثبت‌نام کنند.

فعالیت زیر نظر اساتید خبره و باتجربه، تشکیل تیم‌هایی منسجم از افراد مستعد، استفاده از دانش در حل مسائل جامعه، دریافت کمک هزینه، دریافت امتیاز در فعالیت‌های نخبگانی از مهمترین اهداف و مزایای این برنامه است.

تجربه فعالیت بین‌رشته‌ای در هسته‌های نخبگانی و همکاری با دانشجویان مستعد از رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف، همکاری در مراحل اجرای پروژه‌ای واقعی که بر آمده از مسائل واقعی مبتلابه در صنایع و جامعه است، استفاده از راهنمایی‌های استاد طرح (حس شادی‌بخش یادگیری و پیشرفت)، هم‌افزایی بین «دانشجو و استاد» و بین «صنعت و دانشگاه» از مزایای اصلی این طرح است.

همچنین کسب مهارت‌های اجتماعی، افزایش خودباوری، مسئولیت‌پذیری و تحرک اجتماعی، ایجاد انگیزه برای ادامه کار، شروع کارهای مشابه یا راه‌اندازی و رونق بخشیدن به کسب‌وکاری مفید و همچنین افزایش اعتماد دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و بخش خصوصی به برگزیدگان، دیگر مزایای اصلی این طرح است.

علاقه‎مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ورود به صفحه ثبت‌نام، به آدرس  ar.bmn.ir مراجعه کنند.

طرح شهید احمدی روشن عنوان طرحی است که از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و براساس آن دانشجویان تحت حمایت بنیاد نخبگان با راهبری یکی از استادان دانشگاه و با استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به حل یکی از مسایل واقعی موجود در صنعت کشور می‌پردازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =