مشکل کمبود داروی "سل سپت" در قزوین برطرف شد

قزوین-ایرنا-مدیر نظارت بر امور دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مشکل کمبود داروی "سل سپت" و داروهای مشابه برطرف شده و در اختیار داروخانه های منتخب قرار گرفته است.

امید کارآگاه روز دوشنبه بابیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به کمبود های مقطعی به وجود آمده در توزیع داروی «سل سپت» و داروهای مشابه در داروخانه های استان و نیاز بیمارن پیوندی و کلیوی به این دارو با تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان دارویی این معاونت، مشکل کمبود این دارو برطرف و در اختیار داروخانه منتخب قرار گرفت.
وی یادآورشد:  داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی با نام های تجاری "سل سپت"، "سوپریمون"، "سیوگان" و "مایکفورتیک" با قابلیت مصرف در بیماری لوپوس، نارسایی کلیه و بیماران پیوندی در کل کشور دچار کمبود شده بود که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده بیماران در سطح استان قزوین می توانند داروی مورد نیاز خود را به صورت هفتگی از داروخانه هلال احمر تهیه کنند.
این مسوول افزود: کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه به صورت مستمر در حال پیگیری کمبود های دارویی می باشند و کمبود های مقطعی داروها با اولویت توسط این حوزه بررسی و پیگیری می شود.
مدیر نظارت بر امور دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: مردم استان قزوین در صورت کمبود و دیگر مشکلات در زمینه داروهای خاص، می تواند با سامانه ۱۹۰ تماس برقرار کرده و درخواست های خود را مطرح کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =