جهادگران البرزی برای مقابله با کرونا فعال شدند

کرج - ایرنا - مدیر مرکز مطالعات و حرکت گروه های جهادی بسیج سازندگی استان البرز گفت که در موج سوم شیوع بیماری کرونا و بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ورود جهادگران برای مقابله با این بیماری، فعالیت های جهادگران البرزی در قالب هشت محور آغاز شد.

میلاد بویینی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با دستور مقام معظم رهبری مبنی بر فعال شدن گروه های جهادی و به میدان آمدن جوانان برای شکست کرونا در موج سوم، ۲ قرارگاه جهادی در بسیج سازندگی فعال شد.

وی اظهار داشت: یک قرارگاه پدافند زیستی که از موج اول کرونا در استان راه اندازی شده بود که دوباره فعال شد و یک قرارگاه نیز در دانشگاه علوم پزشکی استان راه اندازی شد که نماینده بهداشتی بیمارستان ها نیز در این قرارگاه برای مباحث قانونی وسیاست گذاری ها حضور دارند.

وی گفت: بر اساس تصمیم گیری های انجام شده یکی از برنامه های جهادی، حضور جهادگران در بیمارستان ها برای کمک به کادر درمان است.

بویینی افزود: این جهادگران پس از آموزش های لازم و گزینش با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی حضور خود را از امروز در بیمارستان های استان آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ نفر از جهادگران در مرحله اول در بیمارستان ها حضور یافته اند، ادامه داد: یکی دیگر از برنامه ها کمک های معیشتی به خانواده های آسیب دیده از کرونا یا خانواده هایی که درگیر بیماری کرونا هستند می باشد.

وی محور سوم فعالیت ها را در قرنطینه خانگی دانست و اظهار داشت: افرادی که به دلیل بیماری در قرنطینه خانگی هستند و کسی را برای کمک در تهیه مایحتاج ضروری و دیگر ملزومات ندارند، با هماهنگی گروه های محله محور شناسایی کرده اند تا کارهای روزمره آن ها را به منظوره قطع زنجیره انتقال بیماری انجام دهند.

مدیر مرکز مطالعات و حرکت گروه های جهادی بسیج سازندگی استان البرز گفت: تاکنون ۳۵۰ گروه جهادی محله محور آمادگی خود را برای اجرای این اقدامات اعلام کرده اند.

وی اضافه کرد: فرهنگ سازی و امر به معروف یکی دیگر از محورهای فعالیت های هشت گانه گروه های جهادی است به طوریکه این گروه ها در مناطق شلوغ و پرتردد استان حضور می یابند تا در اهدای ماسک رایگان و امر به معروف در زدن ماسک کمک کنند.

بویینی حضور گروه های ضدعفونی جهادی را به منظور ضدعفونی بیمارستان ها و محیط های عمومی از دیگر محورهای این فعالیت ها برشمرد و بیان داشت: تاکنون ۱۰ گروه جهادی برای ضدعفونی بیمارستان ها اعلام آمادگی کرده اند.

وی اظهار داشت: همچنین ضدعفونی معابر پرخطر مثل پارک ها و اماکن پرتجمع با هدف ایجاد آرامش روانی و توزیع ماسک و بسته های کمک معیشتی بین خانواده های محروم و نیازمند و نیز توزیع ماسک و مواد ضدعفونی رایگان بین افراد محروم را از دیگر محورهای فعالیت گروه های جهادی برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =