۱۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 84104121
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رسانه اسپانیایی: زمان رها کردن ترامپ فرا رسیده است

تهران - ایرنا - روزنامه «ال کنفیدنسیال» اسپانیا با تاکید بر تقلای دونالد ترامپ برای فرار از «واقعیت» شکست نوشت: توجه رسانه‌ای به ترامپ نه به دلیل شخصیت او، که به موجب جایگاه ریاست جمهوری او بود و خداحافظی رسانه‌ها با این بازیگر نقش اول آمریکا همزمان با خداحافظی ترامپ از سیاست یا به بیان دقیق‌تر، وداع سیاست با او، اتفاق خواهد افتاد.  

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، نشریه «ال کنفیدنسیال» اسپانیا امروز (دوشنبه) در گزارشی با موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تیتر «زمان آنفالو کردن ترامپ رسیده است» نوشت: از زمان پیروزی بایدن، ترامپ در تلاش است تا از دشمن اصلی خود دوری کند و آن «واقعیت» است. واقعیت نادیده گرفتن شکست و ترک کاخ سفید.

پس از ۹۰ ساعت بازشماری دقیق آرای انتخابات آمریکا، زمانی که شبکه فاکس نیوز جو بایدن را به عنوان پیروز این تورنمنت اعلام کرد، دونالد ترامپ، روز خود را مشغول بازی در زمین گلفش در ایالت ویرجینیا می‌گذراند. سرگرمی که ترامپ ۲۱۰ روز از دوران چهار ساله ریاست جمهوری خود را به آن اختصاص داده است. به این ترتیب ترامپ نه تنها خبر این شکست را از شبکه‌های مورد علاقه خود نشنید، بلکه حتی در واشنگتن دی سی، جایی که بایدن ۹۲ درصد آرای آن را به دست آورد، هلهله‌های شادی هزاران نفری که شکست او را جشن گرفتند را نیز نشنید.

به نوشته این نشریه اسپانیایی، بازی گلف و تلویزیون دو مورد از سرگرمی‌های رئیس‌جمهوری آمریکا است. ترامپ همانند سلبریتی‌ها علاقه دارد که همیشه در رسانه‌ها خبر ساز باشد. این اقدام ترامپ سبب شده که شهروندان امریکایی او را فردی بدانند که از قید سیاست رها شده و به دنبال آمال و آرزوهای خود است. حال به دنبال شکست ترامپ در رقابت انتخاباتی و خروج او از کاخ سفید، بی تردید بدترین اتفاق برای او این خواهد بود که مخاطبانش تلویزیون ها را خاموش کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: در جریان شمارش آرای انتخابات، چندین شبکه تلویزیونی آمریکا از جمله «ای بی سی»، «سی بی اس» و «ان بی سی» به محض طرح ادعای تقلب و اتهام سرقت آرای جمهوری‌خواه، سخنرانی ترامپ را به منزله دروغ پراکنی قطع کردند. قطع سخنرانی زنده رئیس‌جمهوری اگرچه از نظر حرفه خبرنگاری امری بحث برانگیز است اما بسیاری از رسانه ها معتقدند این کار در راستای اصول دموکراتیک در جهت جلوگیری از خطر طرح اتهامات بدون مدرک و پایه و اساس اقدامی صحیح است. البته این سانسور رسانه ای از زمانی که در ژوئن سال ۲۰۱۵، ترامپ در محل برجش (Trump Tower) به طور رسمی از قصد خود برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و به دنبال آن دروغ‌ها و ده ها هزار توییت او بدون وقفه پخش شد، برای نخستین بار اتفاق افتاد. به بیان دقیق تر انتشار ممتد هرگونه اظهار نظر از زبان فردی در منصب ریاست جمهوری بسیاری متفاوت از اعطای این امتیاز به فردی است که در آستانه از دست دادن این جایگاه است. بنابر این می‌توان اینطور نتیجه گرفت که توجه رسانه ای به ترامپ نه به دلیل شخصیت او، که به موجب مقام او بود و خداحافظی رسانه‌ها با این بازیگر نقش اول آمریکا همزمان با خداحافظی ترامپ از سیاست یا به بیان دقیق تر، وداع سیاست با او اتفاق خواهد افتاد.       

در ادامه این گزارش آمده است: چقدر هیجان انگیز است که دیگر مجبور نیستیم هر سخن بیهوده، ناپسند و دروغی از ترامپ را بشنویم. ممانعت از انتقال صلح آمیز قدرت، آخرین یاوه گویی های این رئیس‌جمهوری پر از اشتباه است. از زمانی که ترامپ گفت مراسم تحلیف او شلوغ تر از مراسم باراک اوباما در سال ۲۰۰۸ بوده (هر چند تصاویر خلاف این ادعا را ثابت کردند) تا وقتی که وی از نابودی «معجزه آسا»ی کووید-۱۹ اطمینان داد، رابطه ترامپ با واقعیت معکوس شد. همچنین نباید فراموش کرد که همه اینها بخشی از دروغ هایی است که از ترامپ منتشر شد و هزاران دروغ وجود داشته است که هرگز رسانه ای نشد.

ال کنفیدنسیال در پایان نوشت: اگرچه پذیرش شکست و انتقال مسالمت آمیز قدرت از سوی ترامپ بعید به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که او تنها ۱۰ هفته برای ترک پلاک ۱۶۰۰ بلوار پنسیلوانیا زمان دارد. علاوه بر بازی گلف و تماشای تلویزیون، سرگرمی دیگر ترامپ بر خلاف مقامات سلف خود که تنها دوستان بسیار نزدیک خود را به کاخ سفید دعوت می‌کردند، این بود که در دوره چهار ساله ریاست خود، میزبان صدها و شاید هزاران نفر در کاخ سفید بوده است. اما ای کاش ترامپ بداند که برای ثبت نام او در تاریخ آمریکا، فقط یک میزبان خوب بودن کافی نیست؛ بلکه «رفتن به موقع» ارزشمند تر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =