افزایش تسهیلات مسکن نخبگان به سه میلیارد ریال

تهران- ایرنا- تسهیلات خرید - ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر به سه میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور حمایت بیشتر از جامعه نخبگان و با هدف تسهیل مسیر نخبگانی مستعدان‌برتر، تسهیلات مسکن اعطایی با همکاری این بنیاد و با تصویب شورای پول و اعتبار به مبلغ سه میلیارد ریال افزایش یافت.

در همین راستا، بانک‌های مسکن، ملت، ملی، رفاه کارگران، سپه، تجارت و صادرات به عنوان بانک‌های عامل این تسهیل انتخاب شده‌اند و افزایش مبلغ تسهیلات و سهمیه هر یک از بانک‌های عامل برای ارائه تسهیلات توسط اداره‌ اعتبارات بانک مرکزی به این بانک‌ها ابلاغ شده است.

وام خرید- ساخت مسکن استعدادهای برتر و نخبگان براساس مصوبه هیات‌وزیران و با معرفی افراد واجد شرایط به بانک توسط بانک عامل پرداخت می‌شود، نرخ سود این وام مطابق مصوبه شورای پول واعتبار به میزان ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت تا ۲۰ سال است و همچنین ارزش ملک خریداری‌شده براساس نظر کارشناسی باید پوشش‌دهنده اصل و سود باشد.

براساس این مصوبه هریک از متقاضیان می توانند یک بار از این تسهیلات بهره‌مند شوند و زمان و نحوه بهره‌مندی افراد از این وام بر اساس مقررات و دستورالعمل‌های بانک مرکزی است، این تسهیل، به افرادی که طبق آیین‌نامه‌های مختلف بنیاد ملی نخبگان واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن هستند، تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، این مصوبه به پیشنهاد بانک ‌مرکزی ‌جمهوری ‌اسلامی ‌ایران در شورای پول و اعتبار تصویب شده است و سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان و استعدادهای برتر از مبلغ ۲ میلیارد ریال به سه میلیارد ریال افزایش یافته است.

دوره بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ ساله و بر اساس نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود.

بنیاد ملی نخبگان مسوولیت شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان را برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =