استاندار خراسان جنوبی: اولویت استان کنترل کرونا است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی اولویت استان را در شرایط فعلی، کنترل بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: اگرچه همه‌گیری بیماری در سراسر دنیا و کشور شایع است اما از دست دادن مردم، ضایعه بسیار بزرگی است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «حمید ملانوری» در نشست با فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی و هیات همراه افزود: اینکه ما در یک روز ۱۵ نفر از هم‌استانی‌های خودمان را از دست بدهیم، اصلا قابل قبول نیست.

وی در تشریح علل شیوع بیماری در استان خاطرنشان کرد: فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش مهمی داشته، اگرچه شاید کمبودهایی هم در حوزه سلامت استان داریم.  

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه سلامت مردم یک ارزش است، متذکر شد: باید برای برگرداندن سلامت مردم و رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.

اقدامات باید در سایه مدیریت بومی باشد

وی رسیدگی به معیشت مردم را از برنامه‌های اولویت‌دار در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: بنده به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم و فکر می‌کنم اگر قرار است اتفاق خاصی در این زمینه در استان رخ بدهد باید در سایه این مدیریت باشد.

ملانوری افزود: هنر مدیر این است که به مدیریت مرکزی وصل نباشد و بتواند شرایط را با توجه به ظرفیت‌های بومی و محلی مدیریت کند.

وی اظهار داشت: برای رفع مشکلات استان، استفاده از قابلیت‌های موجود و نحوه به‌کارگیری ظرفیت‌ها باید در داخل مجموعه تصمیم‌گیری کنیم و همه با هم در راستای توسعه خراسان جنوبی با مشارکت و همدلی گام برداریم.

به‌کارگیری ظرفیت‌ها نیازمند همدلی و همراهی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: این فرهنگ اجتماعی باید شکل بگیرد که همچون دوران دفاع مقدس، بحران‌های سیل و زلزله و رزمایش‌های کمک‌های مومنانه که شاهد حضور و همراهی پررنگ همه اقشار هستیم، در استفاده از ظرفیت‌های استان نیز این همراهی و همدلی اتفاق بیفتد.

وی افزود: خدمت به مردمی که همه سرمایه زندگی خود را در راه شکل‌گیری نظام هزینه کرده‌اند، بزرگترین توفیق است و همه ما باید قدر این فرصتی را که خداوند به ما برای خدمتگزاری به مردم عطا کرده، بدانیم.

ملانوری، خراسان جنوبی را استانی با ظرفیت‌های فراوان و کمبودهای زیاد خواند و تصریح کرد: وظیفه استفاده درست از این منابع و به‌کارگیری آنها در راستای انتفاع عمومی و رفع مشکلات مردم، وظیفه ماست که نقش راهبری و ساماندهی و سازماندهی امور را به عهده گرفته‌ایم.

وی گفت: برای بهره‌برداری از این قابلیت‌ها باید از توان بخش غیر دولتی هم استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به آیه شریفه " إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ " گفت: بخشی از این تغییر و تحولات به عهده دولت و بخشی نیز به دست خود مردم است.

وی افزود: باید این درک و بینش در مردم تقویت شود تا بدانند با این ظرفیت‌ها چگونه برخورد کنند تا ارزش افزوده داشته باشد و بتوانند از آنها بهترین استفاده را ببرند.

ملانوری بیان کرد: سپاه پاسداران با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد و مجموعه نیروهای بسیجی در اختیار، بسیار خوب می‌تواند در این زمینه کمک کند.

سپاه ظرفیت مهمی در نظام جمهوری اسلامی است

وی در بخش ابتدایی صحبت‌هایش از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان ظرفیتی مهم در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی جدای از ساختارهای تشکیلاتی و سازمانی، سرمایه‌های خاصی همچون نهادهای انقلابی دارد که منحصر به‌فرد هستند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی افزود: سپاه از جمله نهادهایی است که بدو انقلاب شکل گرفته و تا الان هم در راستای دفاع از ارزش‌ها به خوبی اقدام کرده است لذا در شرایط فعلی هم انتظار می‌رود نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد و به منظور انتفاع مردم به کمک دولت‌ها بیاید.

وی اظهار داشت: از سپاه پاسداران جز اینکه در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، آبادانی شهرها و روستاها و محرومیت‌زدایی حضوری فعال داشته باشد، انتظار دیگری نمی‌رود.

ملانوری گفت: قطعا در سایه همراهی و همکاری می‌توان ارزش‌ها را در جامعه ساری و جاری کرد.

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) و دیگر همراهان وی نیز در این نشست، توضیحات جامع و کاملی درخصوص سپاه و عملکرد این نهاد در استان ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =