بالاترین آمار بستری همزمان مبتلایان کرونا در استان اردبیل ثبت شد

اردبیل- ایرنا- وضعیت بحرانی شیوع کرونا در استان اردبیل همچنان ادامه دارد به طوری که بالاترین آمار بستری همزمان بیماران کووید.۱۹ در این استان با بستری شدن ۴۳۳ فرد مبتلا در شبانه‌روز گذشته ثبت شد.

به گزارش  روز یکشنبه ایرنا، در اوایل مردادماه امسال در ادامه موج دوم شیوع کرونا در استان اردبیل، ۴۳۳ نفر به طور همزمان در مراکز درمانی استان بستری شده و در حال مداوا بودند که این رکورد بعد از ۴.۵ ماه در این استان شکسته شد.

استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و بر اساس آخرین گزارش اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل و مشکین‌شهر در وضعیت مشکی، خلخال و پارس‌آباد در وضعیت قرمز، بیله‌سوار، سرعین و نیر در وضعیت نارنجی و اصلاندوز، گرمی، نمین و کوثر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا در این استان در ادامه موج سوم همه‌گیری کووید.۱۹ گفت: در شبانه‌روز گذشته علاوه بر جان باختن پنج نفر از بیماران، ۷۲ فرد جدید مبتلا به کووید.۱۹ نیز در مراکز درمانی این استان بستری شدند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده با بیان این که ظرفیت مراکز درمانی استان اردبیل برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است، افزود: تعداد جانباختگان کرونا در این استان از زمان شیوع این بیماری تاکنون به ۸۰۵ نفر رسیده است.

وی با اشاره به ترخیص ۷۷ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل پس از بهبودی نسبی در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: هم‎اکنون ۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونای بستری در مراکز درمانی این استان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی همچنین گفت: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل سرد سال و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

او، سه هفته پیش نیز نسبت به شیوع پیک بعدی کرونا در استان اردبیل در اواسط آبان ماه هشدار داده بود و شواهد آماری و اظهارات این مقام مسوول نشان می‌دهد که این استان وارد پیک سوم شیوع کرونا شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل وضعیت این استان را درباره شیوع کرونا، بحرانی خواند و اضافه کرد: روند رو به صعود شیوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا یک ماه پیش در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی از حدود چهار هفته قبل روند صعودی ابتلا آغاز شده که ادامه دارد.

حدود پنج ماه پیش، بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۹۳ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل تابستان امسال به ۴۳۲ مورد رسیده بود که این رکورد در ۲۴ ساعت گذشته شکست و پیش بینی می‌شود که با تکمیل ظرفیت پذیرش و با ادامه روند فعلی، فشار مضاعفی بر مراکز درمانی استان در خصوص پذیرش و درمان مبتلایان کرونا وارد شود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی چهار ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، در چند هفته اخیر با افزایش مستمر به ۴۳۳ مورد کنونی رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =