۱۷ واحد صنفی متخلف در کامیاران پلمب شد

سنندج - ایرنا - رییس ستاد مبارزه با کرونا کامیاران گفت: ۱۷ واحد صنفی متخلف در این شهرستان طی ۶ روز گذشته همزمان با اعمال محدویت‌های کرونایی ویژه اصناف بخاطر عدم توجه به اخطارها و توصیه‌های بهداشتی، پلمب شد.

مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدها بیشتر جز رسته‌های شغلی ۲، سه و چهار بودند که به علت عدم تعطیلی براساس دستورالعمل‌ها پلمب شدند و شامل قلیان‌سرا، گیم نت، چاپخانه، موسسه آموزشی علوم پایه، داروی گیاهی و موبایل فروشی هستند.

وی یادآور شد: بازرسان ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان کامیاران متشکل از نمایندگان فرمانداری، اماکن انتظامی،  شبکه بهداشت و درمان،  صنعت،  معدن و تجارت و اتاق اصناف در قالب یک گروه در نوبت روز و شب بر فعالیت اصناف شهرستان نظارت می‌کنند.

فرماندار کامیاران افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۳ واحد صنفی متخلف در این شهرستان بخاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به خطر انداختن سلامت جامعه با دستور قضایی پلمب شده‌اند.

الماسی اضافه کرد: این واحدها در نتیجه ۱۲ هزار و ۸۶۹ مورد بازدید شامل ۵۹۷ مورد به صورت گروه مشترک و ۱۲ هزار و ۲۷۲ مورد نیز به صورت انفرادی پس از دادن اخطار و بی توجهی به رعایت دستوارلعمل‌ها تعطیل شدند.

طبق صورتجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت دستگاه های اجرایی استان از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت نیروهای اداری به صورت دورکاری و حضور سایر کارکنان در محدوده زمانی ۷:۳۰ صبح لغایت ۱۲ ظهر خواهد بود.

دستگاه‌های خدمات رسان از این مصوبه مستثنی بوده و با استفاده از تمام نیروها ارائه خدمت می‌کنند اما بخش اداری این دستگاه‌ها می‌توانند با تشخیص مدیر مربوطه از دورکاری استفاده کنند.

طبق همین مصوبه مقرر گردید، در شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان، فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز تا ۲۳ همین ماه محدودیت شدید اعمال شود و این محدودیت با نظر ستاد ملی یا استانی مدیریت کرونا، قابل تمدید است.

در خصوص فعالیت مراکز آموزشی به صورت مجازی یا حضوری، در مناطق روستایی شهرستان های مشمول محدویت، بعد از طرح در ستاد شهرستانی، به تشخیص فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان، تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.

هم اکنون ۶ شهرستان کردستان شامل سنندج، بیجار، بانه، کامیاران، مریوان و سقز در جمع ۸۹ شهرستان دارای وضعیت بحرانی از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته که در بین این مناطق وضعیت مریوان فوق بحرانی گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =