سهم استان مرکزی از آزمون‌های استخدامی جدید کشور ۲ و سه صدم درصد است

اراک - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: سهم این استان از آزمون‌های استخدامی جدید کشور ۲ و سه دهم درصد در سال جاری تعیین شده است.

«رقیه یادگاری» روز دوشنبه در نشست شورای توسعه و مدیریت استان مرکزی افزود: سهم استان مرکزی در آزمون فراگیر هشتم دولت تدبیر و امید ۸۷۳ نفر است که ۷۲۸ نفر آن معادل ۸۳ درصد مربوط به آزمون استخدامی آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: ۵۶۵ نفر از این سهمیه آزمون معادل ۶۴ و ۷۱ درصد برای داوطلبان آزاد، ۲۸۰ نفر معادل ۳۲ و هفت دهم درصد برای خانواده ایثارگران و ۲۸ نفر معادل سه و ۲ دهم درصد برای توانخواهان استان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: زمان برگزاری این آزمون آبان ماه اعلام شده بود اما، به‌دلیل شرایط کرونایی به آذرماه جاری موکول شده است.

یادگاری تصریح کرد:  سهم این استان در آزمون فراگیر ششم و هفتم نیز یک‌هزار و ۸۶۳بود که در این رابطه یک‌هزار و ۴۱۲ مورد پذیرفته شده و ۱۸ نفر در حال گزینش هستند  و ۴۲۳ نفر نیز جذب نشده‌اند که بیشتر مربوط به دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش بوده است.

وی عنوان کرد: سهم استان مرکزی از آزمون‌های فراگیر استخدامی یکم تا پنجم در دولت تدبیر و امید ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که ۲ هزار و ۲۰۰ نفر آن جذب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی افزود: ۷۳ درصد از سهمیه تعیین شده در آزمون یکم تا پنجم، مربوط به داوطلبان آزاد بوده، حدود یک درصد برای معلولان و بقیه برای خانواده ایثارگران بوده است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =