برق ۴ دستگاه اجرایی در آذربایجان‌غربی از سلول‌های خورشیدی تامین می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: چهار مشترک اداری دارای مولد خورشیدی در استان وجود دارد که ظرفیت آنها ۴۶۷ کیلووات است.

اکبر حسن بگلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در حال حاضر ۲۱ مشترک دارای مولد خورشیدی در استان فعال بوده که ظرفیت وصل آنها به شبکه مولدهای خورشیدی مختص مشترکان ۱۳۳ کیلووات است.

وی بیان کرد: مجموع ظرفیت مولد خورشیدی وصل شده و آماده وصل به شبکه در آذربایجان‌غربی ۶۰۰ کیلووات است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با اشاره به تدوین طرح‌هایی برای مشترکان خانگی در راستای احداث نیروگاه خورشیدی ادامه داد: این شرکت، انرژی تولیدی مشترکان احداث کننده نیروگاه خورشیدی را خریداری می کند.

حسن‌بگلو اضافه کرد: افرادی که انشعاب برق دارند می توانند به اندازه ٢ برابر انشعاب خود تا سقف ۱۰۰ کیلووات نسبت به نصب سیستم خورشیدی اقدام کنند.

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹.۷ درصد جمعیت روستایی آذربایجان غربی از نعمت برق برخوردار هستند؛ یکهزار و ۲۸۰ مگاوات برق نیز سالانه در استان تولید و حداکثر یک‌هزار و ۱۰۰ مگاوات آن در سال مصرف می شود.

الگوی مصرف برای مشترکان خانگی استان‌های غیر گرمسیری ۳۰۰ کیلووات در ماههای خرداد تا شهریور است که بیش از این مقدار مشترک پرمصرف خواهد بود.

برای احداث ۷۱ نیروگاه خورشیدی در آذربایجان‌غربی مجوز صادر شده است که ظرفیت نامی این تعداد نیروگاه ۵۱۵ کیلووات پیش‌بینی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =