ساماندهی کوچه ادیان در دستور کار شورای شهر شیراز

شیراز-ایرنا-رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز گفت: ساماندهی کوچه ادیان که نماد صلح این شهر فرهنگی محسوب می‌شود در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است.

گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا حاکی است احمدرضا دستغیب در یکصد و چهل و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز که با پنج دستور کار برگزار شد، افزود: از آنجا که کوچه ادیان به بهترین نحو،برقراری صلح را به جهانیان اعلام می‌دارد، ساماندهی آن در کمیسیون فرهنگی شورای شهر تایید شد و قرار است درقالب لایحه‌ای باعنوان ساماندهی کوچه ادیان از سوی شهرداری با پیوست فرهنگی و با پیش‌بینی‌ موارد ترافیکی، عبور و مرور ساکنان و نیز با تاکید بر حفظ اصالت و هویت تاریخی، فرهنگی و مذهبی اماکن یادشده به صحن علنی شورا ارائه شود.

کوچه نوبهار (آریانا) در بلوار کریم خان زند شیراز است که کلیسای مسیحیان،کنیسه یهودیان،انجمن زرتشتیان و مسجد مسلمانان در آن قرار دارد.

دستغیب اظهار داشت: اهمیت و جایگاه تاریخی و فرهنگی و مذهبی منحصر به فرد کوچه یادشده، با داشتن  اماکن و پرستشگاه‌های مختلف ادیان الهی در جوار هم، بر کسی پوشیده نیست و از همین رو به‌عنوان نماد صلح باید بدان پرداخته شود.

خانه شهریاران جوان و خانه اسباب بازی شهروند

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز، به طرح پیشنهادی جمعی از اعضای شورا مبنی بر ایجاد خانه شهریاران جوان اشاره کرد و گفت: با توجه به آیین‌نامه پیشنهادی سازمان فرهنگی و تایید موضوع در کمیته‌های فرهنگی، ‌هنری و کمیته اجتماعی، ضمن موافقت با اصلاح عنوان طرح، کلیات آیین نامه مورد تایید کمیسیون است و نظر کتبی و رسمی کمیته‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی در صحن شورا به رای گذاشته خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه در خصوص تعیین تکلیف اجرای مصوبه دستورالعمل تاسیس خانه‌های اسباب بازی شهروند نیز افزود: در این زمینه اختلاف نظرهایی بین شهرداری، اداره بهزیستی و اصناف وجود دارد که با رایزنی رییس کمیته اجتماعی شورا با مسوولان اداره بهزیستی مقرر شد مسوولیت صدور مجوز و نظارت بر عملکرد خانه‌های اسباب بازی شهروند به بهزیستی محول شود که این مصوبه به منظور اصلاح در صحن شورا مطرح و تصمیم لازم درباره آن گرفته خواهد شد.

در این جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، با هدف اعمال سیاست‌ها و رویکردهای انسان‌محور در حوزه اجتماعی و نیز ارج نهادن به نهاد خانواده و سالمندان، تعدادی از خیران حوزه سلامت در عرصه سالمندان از جمله عبدالرحیم اسدی لاری مدیرعامل خیریه حمایت از سالمندان شیراز، همراه با رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس و اعضای هیئت مدیره خیریه یادشده و نیز خانم کریم پور به نمایندگی از انجمن دو قلو و چند قلوهای شیراز و اعضای هیات امنا و خیرین آن نهاد اجتماعی، مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =