۱۸۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری کرونا در لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان بیمه بیکاری متاثر از کرونا ۶ ماه نخست امسال به حدود ۲۰ هزار نفر پرداخت شده است.

علی جهانی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: بیمه بیکاری برای بیمه شدگان تامین اجتماعی لرستان که به دلیل کرونا بیکار شده‌اند در ۱۴ گروه تعریف و ماهانه ۳۰ میلیارد تومان به آنان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین هزینه‌های درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی شامل شاغلین، اختیاری و اجباری رایگان است و برای بستری و درمان مبتلایان به کرونا نیز مبلغی دریافت نمی شود.

وی بیان کرد: هشت هزار نفر بیمار سخت علاج لرستان ماهانه از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند و از ابتدای سال تاکنون ۷۰ میلیارد تومان برای اعزام این افراد به استان های دیگر و هزینه درمان، غرامت و سفر آنان پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: همچنین ۱۵۰ میلیارد تومان ماهانه حقوق بازنشستگی در استان پرداخت می شود که کارفرمایان و بدهکاران به تامین اجتماعی، باید بدهی خود را به منظور ارایه خدمات بیشتر پرداخت کنند.

لرستان هم اکنون در وضعیت قرمز شیوع کرونا است، پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

۴۴هزار و ۱۲۱ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا روز ۱۴ آبان در لرستان شناسایی شده که ۸۸۰ نفر از این تعداد جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =