تخلفات کرونایی ادارات خرم‌آباد گزارش شد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: گزارش هایی از تخلف برخی ادارات شهرستان مبنی بر پذیرفتن ارباب رجوع بر خلاف مصوبه ستاد مدیریت کرونا دریافت شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از فرمانداری خرم آباد جعفر طولابی افزود: نظارت میدانی تیم ارزیابی این مرکز بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادارات تداوم دارد و تخلف برخی از آنها نیز منجر به صدور تذکرهایی شده است.

وی نحوه رفتار مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی را مهمترین عامل کاهش شیوع کرونا دانست و اظهار داشت: تیم ارزیابی فرمانداری خرم آباد با حضور در ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک ها و مراکز آموزشی شهرستان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس و اجرای دقیق مصوبات ستاد مدیریت کرونا را بررسی می کند.

فرماندار خرم‌آباد رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در بسیاری از ادارات مطلوب و قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: برخی نهادها به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط کارکنان و یا پذیرش ارباب رجوع تذکر گرفته‌اند.

طولابی ادامه داد: همکاری شهروندان، روسا و کارمندان ادارات، بانک ها، مراکز آموزش عالی و دوایر دولتی که با وجود کاستی ها، دولت را در کنترل ویروس کرونا یاری می دهند قابل تقدیر است.

پذیرش ارباب رجوع در ادارات لرستان از ۱۷ آبان به مدت یک هفته ممنوع شده است.

فعالیت ادارات در این مدت با ظرفیت ۵۰ درصد و یا یک سوم ادامه دارد و مردم باید در صورت ضرورت، کار خود را به صورت تلفنی انجام دهند و در غیر این صورت آن را به زمان دیگری بعد از این ایام موکول کنند.

لرستان هم اکنون در وضعیت قرمز شیوع کرونا است، پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

۴۴هزار و ۱۲۱ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا روز ۱۴ آبان در لرستان شناسایی شده که ۸۸۰ نفر از این تعداد جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =