برداشت برنج در ایرانشهر از مرز ٢٠٠ تن گذشت

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت: از آغاز فصل برداشت برنج تاکنون در این شهرستان کشاورزان برنج‌کار بیش‌از ٢٠٠ تن محصول برداشت کرده‌اند.

مجید فیاضی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بارندگی‌های اواخر سال گذشته و امسال سبب شده کشاورزان ایرانشهری با استفاده از آب مازاد رودخانه دامن و قنوات کشت برنج را به طور ۱۰۰ درصد افزایش دهند.

وی افزود: کار کاشت و برداشت برنج در ایرانشهر از اوایل دیماه شروع شده و تا نیمه آذر ادامه دارد. 

وی بیان کرد: برداشت برنج در فصل پاییز در حاشیه رودخانه دامن شهرستان ایرانشهر در میان نخل‌های سربه فلک کشیده چشم انداز زیبایی به نمایش گذاشته است.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه از هر هکتار اراضی منطقه سه تن برنج برداشت می‌شود پیش بینی کرد: افزون‌بر ۵٠٠ تن محصول برداشت و به بازار مصرف عرضه شود.

وی اظهارداشت: با آغاز برداشت برنج در ایرانشهر اشتغال نیز رونق گرفته بطوریکه بیش از ٣٠٠ نفر در سطح این شهرستان مشغول برداشت برنج هستند.

فیاضی ارقام برنج کشت شده را عنبر بو، صدری، ندا و نعمت عنوان کرد و افزود: برنج تولیدی ایرانشهر علاوه بر مصرف داخل شهرستان به دیگر نقاط استان نیز عرضه می‌شود.

به گزارش ایرنا شهرستان ایرانشهر با داشتن آب و هوای مناسب یکی از مناطق حاصلخیز سیستان‌وبلوچستان است بطوریکه در چهار فصل سال می‌توان از اراضی این شهرستان محصولات فصلی و غیرفصل برداشت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =